Дали знаете кои хороскопски знаци се најромантични?

Хороскопските знаци во себе си носат одредени карактеристики, едни се тврдоглави, други материјалисти, трети перверзни, четврти лажливи, но ова се најромантичните:

Овен

Овенот е страстен секогаш и постојано. Такви се и на работа, и во кревет. Сакаат да освојуваат, но вниманието може да им го задржат само интересни луѓе, додека на другите нема да посветат ни минута.

Забавни се, но и сами бараат забава, бидејќи не поднесуваат досада. Работите во животот ги прифаќаат со многу страст, поради што често се многу агресивни и подготвени за кавга.

Сакаат провокации, бидејќи знаат дека тоа води кон страстен завршеток. Тие никогаш не се рамнодушни - или се караат или страсно сакаат некого.

Лав

Лавот, како што кажува и самото име, е вистински ѕвер – и во борба и кавга и во кревет. Едно е сигурно, ако ги заинтригирате, ќе завршите во кревет со кралот.

Хедонистичкиот начин на живот не подразбира кавги, па затоа ретко ќе ги вовлечете во такво нешто. Но, кога ќе влезат во такво нешто, кршат сè околу себе токму заради нивната страст.

Освојувањето на срцето на Лавот е многу тешко, но ако успеете во тоа очекувајте страст и голема љубов. Покажуваат голема страст, но ја очекуваат истата и од партнерот.

Страста не изостанува ни при работењето, бидејќи сакаат да бидат на тронот и да ги победуваат другите. Лавовите се страствени во сè што прават, бидејќи сакаат да бидат најдобри и на сè гледаат како на натпревар и борба за превласт.

Скорпија

За Скорпијата се вели дека е најстраствениот хороскопски знак. Иако сакаат да доминираат и покажуваат страст во креветот, тие се и многу емотивен знак.

До нив е многу тешко да се допре и многу е тешко да ја пробудите нивната страст, а оној кој ќе успее во тоа може да се надева на возбудлива ноќ која долго ќе ја памети. 

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови