Дали знаете кои хороскопски знаци се најромантични?

Хороскопските знаци во себе си носат одредени карактеристики, едни се тврдоглави, други материјалисти, трети перверзни, четврти лажливи, но ова се најромантичните:

Овен

Овенот е страстен секогаш и постојано. Такви се и на работа, и во кревет. Сакаат да освојуваат, но вниманието може да им го задржат само интересни луѓе, додека на другите нема да посветат ни минута.

Забавни се, но и сами бараат забава, бидејќи не поднесуваат досада. Работите во животот ги прифаќаат со многу страст, поради што често се многу агресивни и подготвени за кавга.

Сакаат провокации, бидејќи знаат дека тоа води кон страстен завршеток. Тие никогаш не се рамнодушни - или се караат или страсно сакаат некого.

Лав

Лавот, како што кажува и самото име, е вистински ѕвер – и во борба и кавга и во кревет. Едно е сигурно, ако ги заинтригирате, ќе завршите во кревет со кралот.

Хедонистичкиот начин на живот не подразбира кавги, па затоа ретко ќе ги вовлечете во такво нешто. Но, кога ќе влезат во такво нешто, кршат сè околу себе токму заради нивната страст.

Освојувањето на срцето на Лавот е многу тешко, но ако успеете во тоа очекувајте страст и голема љубов. Покажуваат голема страст, но ја очекуваат истата и од партнерот.

Страста не изостанува ни при работењето, бидејќи сакаат да бидат на тронот и да ги победуваат другите. Лавовите се страствени во сè што прават, бидејќи сакаат да бидат најдобри и на сè гледаат како на натпревар и борба за превласт.

Скорпија

За Скорпијата се вели дека е најстраствениот хороскопски знак. Иако сакаат да доминираат и покажуваат страст во креветот, тие се и многу емотивен знак.

До нив е многу тешко да се допре и многу е тешко да ја пробудите нивната страст, а оној кој ќе успее во тоа може да се надева на возбудлива ноќ која долго ќе ја памети. 

ЕКСКЛУЗИВНО: Иван Исцелител, конечно откри која е неговата САКАНА!

Иван Исцелител дефинитивно е надалеку познат, па и Српската естрада покажува многу наклонетост и почит кон негоата работа... 
Тој на својот профил ја објави сликата со српската пејачка Душица Милојевич! 

СИНОТ НА ТЕРЗИЧ ПРЕГАЗИ ПЕШАК НА НОВ БЕЛГРАД: Пензионер поминувал улица на необележано место за пешаци!

Никша Терзич, синот на Звездан Терзич, со автомобилот прегазил пешак кој претрчал преку улица, на место каде што не е обележан пешачки премин. 
тешко повредениот пешак вчера бил опериран, а според првите и неофицијални имформации, претрчувал улица на место без обележан пешачки премин, наводно со повеќе од еден промил алкохол во крвта. 

Повредениот пешак е пензиониран полициски функционер, а во овој момент се утврдуваат околностите под која се случила несреќата. Иако првичната неофицијална информација била дека со возилото управувал Костадин, во меѓувреме изворите за Курир потврдиле дека станува збор за другиот син на Терзиевич Никши. 

Да се потсетиме, дека и Костадин Терзич пред година дена имал собраќајка во центарот на Белград кога се судрил со возило на див таксиста на улица Крал Милан. 

Незјиното тело, е совршено ремек дело: Има 43 години и 3 деаца, но е права бомба!

Анабела Атијас, чива ќерка е во центарот на вниманието поради скандалот во реалното шоу, таа има 43 години 3 деца, но сепак изгледа фантастично. 
пејачката и танчерка на „Instagram“ ја откри тајната за својот фантастичен изглед. Имено, Анабела редовно и напорно тренира, а уште кога ќе се приклучи на електричните стимулатори за мускули, резултатите се брзо видливи, освен што помагаат во слабеење тие го намалуваат и целолитот. 

Да се потсетиме, Анабела има два брака, со Гаги Џогани во 1996-та ја доби првата ќерка Луна, а неколку години покасно повторно беше трудна и носеше близнаци, но ги изгуби. ќерката Нина ја доби во 2005-та година, а четири години покасно се разведе, за во 2012-та година да се омажи за сараевскиот бизнисмен Андреја Атијас, со кој година дена покасно доби ќерка - Бланка. 

Анабела неколку години после разводот со Гаги прозбори за семејното насилство кое го трпела, а и Луна неколку пати во ријалити шоуто спомна дека како мала многу пати гледала како татко и ја тепа мајка и. 

Најчитани

Твитови