ШЕСТ годишниот КРИСТИЈАН: Роден е без ОЧИ, а учи и стекнува вештини БЕЗ ПРЕПРЕКИ! (Фото + Видео)

Шестгодишно момче родено без очи е едно од 60-те случаи во светот и е подложено на сурови поплаки од непознати

Кристијан Бјукенан, од Вудбери, Тенеси, страда од расцеп на лицето на Тесие со микрофталмија, која има само 60 познати случаи во историјата на медицината.

Откако бил роден со големи празнини во лицето, Кристијан барал цевка за хранење, бидејќи имал само четири дена и поминал седум операции за реконструкција.

И покрај состојбата што младичот не може да ја види, како и влијанието врз неговото учење и говор, неговата мајка Лејси инсистира дека нарушувањето не го спречило Христијан да живее целосен живот.

Таа рече: "Кристијан е многу типично момче. Тој учи да чита, сака да се бори со својот помал брат - сите работи што ќе ги ужива секој шестигодишен. "

Иако младите, кои учат да свират на виолина и вежбите кон портокалов појас во каратето, успева да извлече максимум од својот живот, тој сè уште опстојува сурови коментари од странци.

Лејсли рече: "Не бев сведок пред Христија да се роди, дека постои огромна социјална стигма за да се биде поинаков, да изгледа поинаку, а повеќето луѓе не знаат како да се справат со некого со таква разлика".

Таа зборува за да ја подигне свеста за хендикеп во надеж дека ќе ги направи луѓето да прифатат повеќе од оние кои изгледаат поинаку.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови