ШЕСТ годишниот КРИСТИЈАН: Роден е без ОЧИ, а учи и стекнува вештини БЕЗ ПРЕПРЕКИ! (Фото + Видео)

Шестгодишно момче родено без очи е едно од 60-те случаи во светот и е подложено на сурови поплаки од непознати

Кристијан Бјукенан, од Вудбери, Тенеси, страда од расцеп на лицето на Тесие со микрофталмија, која има само 60 познати случаи во историјата на медицината.

Откако бил роден со големи празнини во лицето, Кристијан барал цевка за хранење, бидејќи имал само четири дена и поминал седум операции за реконструкција.

И покрај состојбата што младичот не може да ја види, како и влијанието врз неговото учење и говор, неговата мајка Лејси инсистира дека нарушувањето не го спречило Христијан да живее целосен живот.

Таа рече: "Кристијан е многу типично момче. Тој учи да чита, сака да се бори со својот помал брат - сите работи што ќе ги ужива секој шестигодишен. "

Иако младите, кои учат да свират на виолина и вежбите кон портокалов појас во каратето, успева да извлече максимум од својот живот, тој сè уште опстојува сурови коментари од странци.

Лејсли рече: "Не бев сведок пред Христија да се роди, дека постои огромна социјална стигма за да се биде поинаков, да изгледа поинаку, а повеќето луѓе не знаат како да се справат со некого со таква разлика".

Таа зборува за да ја подигне свеста за хендикеп во надеж дека ќе ги направи луѓето да прифатат повеќе од оние кои изгледаат поинаку.

8 години по ред беше вистинска ѕвезда на секое Светско првенство. Погледнете како изгледа денес Лариса Рикелме!

Пред 8 години на Светското првенство кое се одржа во Јужна Африка сите очи покрај во фудбалерите, беа вперени во навивачката на Парагвај која се прослави со своите бујните облини и провокативни изданија на трибините. И овој Мундијал не може да помине а да не се присетиме на Лариса Рикелме.

И ако мислевте дека ќе ве изненадиме со некоја нова фотографија на која таа изгледа проклето секси, овој пат не. За жал на многумина, „навивачката“ кариера на оваа згодна бринета е завршена, а таа денес е целосно посветена мајка и сопруга. Во моментов се бави со мода и глума па себеси се претставува како блогерка и актерка. А како изгледа денес? Погледнете...

Жари и пали: Кејт Аптон најсекси жена за 2018 година! (ФОТО)

Американскиот топ модел Кејт Аптон повторно ја краси насловната страна на списанието „Максим“, и овој пат со минимално облека на себе успеа да го привлече вниманието на сите. Без конкуренција и оваа година Кејт ја понесе титулата најсексапилна жена!

Фотосесијата за списанието е снимена во Израел од познатиот француски моден фотограф Жил Бенсимон, кој е поранешен сопруг на супермоделот Ел Мекферсон! 

Палецот на раката го открива карактерот: Кликнете и откријте повеќе! (ФОТО)

Дали сте знаеле дека должината на вашиот палец открива многу за вашата личност?

Првата половина подолга од втората

Вие сте од оние луѓе кои се верни и страствени. Кога ќе се заљубите во некоја личност, имате тенденција да бидете опсесивни, а тоа не е необично за вас. Лесно ќе полудите ако вашиот партнер не одговори на пораките во даден период. Но, треба да бидете внимателни, бидејќи може да го исплашите партнерот кој на крајот само ќе си оди од вас.

Првата половина е пократка од втората

Вие сте искрена личност. Вашите вештини се многу добри. Темелно размислувате за сите работи, пред да направите нешто. Тоа секако се одразува и на вашиот љубовен живот. Кога имате судир со некого, обично ги ставате настрана своите чувства.

Должината на првата половина е еднаква на втората

Вие сте добри во планирање на работите и активностите, секогаш имате посебен пристап на работите кој ви го олеснува патот кон целите. Без оглед на ситуацијата, вие секогаш сте иста личност во поглед на љубовта. Ваквите личности често имаат судири со партнерот, кои доведуваат до комплициран однос.

Најчитани

Твитови