3 фризури кои најдобро ви стојат според обликот на лицето

Жените секојдневно си фантазираат како би изгледале со пократка, подолга или поинаква боја на косата.

Оние похрабрите, често експериментираат и грешат, а оние помалку храбрите сепак остануваат на редовно кратење на врвовите, плашејќи се да не погрешат.

Во било која група на жени и да спаѓате, следниве илустрации ќе ви бидат од голема помош. Следен пат кога ќе сакате да направите нешто ново без да се каете подоцна, следете ги само овие правила:

1. ОВАЛНО ЛИЦЕ:

2. ОКРУГЛО ЛИЦЕ:

3. ЛИЦЕ СО ОБЛИК НА ПРАВОАГОЛНИК:

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови