Корисен совет за домаќинки: Поради ова треба да престанете да перете на 60 степени

Правилото дека белата облека треба да ја перете на 60 степени е застарено. Имено ако од секогаш сме учеле дека шарените и црни алишта се перат на 40 целзиусови степени, а белите на 60, се чини дека овие правила веќе не важат. 

Според новите студии перењето на облеката на 60 степени е целосно непоребно.

Вистинската причина е беспотребното трошење на енергија, а според тоа дури и тврдокорните дамки можат да се исперат без проблем на 40 целзиусови степени.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови