Заштитете ги коските и крвните садови, конзумирајте витамин К2

Витаминот К2 се внесува само преку храна и тој речиси и дека не е присутен во исхраната на европските народи. Многу е важен затоа што ги чува коските и крвните садови, а луѓето од Блискиот исток го внесуваат најчесто преку намирници.

Традиционалната јапонска храна Хатто, добиена од ферментација на соја, содржи најголеми количини на витаминот К2. Клиничките студии докажале дека лицата кои консумираат ваква храна се изложени на помал ризик од кршење на коски. Зголемената концентрација на витаминот К2 во крвта го поправа коскениот статус.

Со оглед на тоа дека Хатто не е на менито на западната цивилизација, лекарите препорачуваат внесување на природен витамин К2 во облик на препарат.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови