Се степаа навивачки во Шкотска, мажите во шок (Видео)

Тепачки меѓу навивачките групи за жал стана секојдневие на големите фудбалски дербија, но кога главните актери се жени, тогаш е нешто несекојдневно.

Една таква сцена е снимена на улиците на Глазгов по дербито меѓу Селтик и Ренџерс.

Селтик славеше на оваа средба и тоа со играч помалку, а како и секогаш по ова дерби, навивачите доаѓаат до судир.

Се започнало со меѓусебно буткање, а потоа едната девојка и се нафрлила на другата на сред улица.

Останатите навивачи се обиделе да ги разделат, но кога сфатиле дека тоа е невозможно, само се тргнале на страна и зачудено набљудувале што се случува.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови