Заборавете на анемијата со овој чај

Пролетниот умор умее да ни направи големи проблеми, а најчесто страда крвната слика. Ова е рецепт за еден домашен чај кој е делотворен, благ и вкусен.

Доколку анемијата трае долго може да дојде до сериозно нарушување на здравствената ситуација, а со помош на билките можете на многѕу ефикасен и безбеден начин да си помогнете на себе.

Копривата со овој чај моќе да биде и на вашето мени како чорба или салата, но за почеток испробајте ја оваа мешавина.

Потребни состојки: 

Коприва 60 грама

Луцерка 20 грама

Мајчина душа 20 грама

Начин на подготовка:

Измешајте ги сите состојки, па четири супени лажици прелијте ги со три шолји зовриена вода, промешајте и оставете да одстои бар 30-тина минути.

Исцедете го и во текот на денот испијте го чајот засладен со мед.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови