Направете сами: Декорација на вашата облека како вистински професионалец!

Широк џемпер, пукнати фармерки, добра декорација на одредено парче гардероба се секогаш некои недостатоци за да дојдеме до совршената слика за нашата облека.

Па ова е идеално видео за сите вие кои сакате да порабите точно и да не се гледа конецот, да ги стесните широките џемпери, а незнаете како, и да декорирате одредено парче облека кое сметате дека е премногу едноставно и му фали некоја шара. 

Во ова видео подоле ќе се научите како сето тоа да го направите како вистински професионалци, а притоа да не треба да потрошите многу пари на кројачи или ново парче гардероба. И ќе бидете вешти да го скорите тоа дури иако го правите со тотално различна боја во споредба со она парче облека кое во моментот го средувате!

Уживајте и научете го овој корисен трик со игла и конец за изглед како од професионалци, од кои никогаш не е доста, а секогаш се потребни!

 

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови