Како цвеќето да остане свежо подолго време

Цвеќето никако не го ставајте во близина на сад со овошје, исто така не го сечете со обични, туку со градинарски ножици, а водата менувајте ја секој втор ден.

Како дополнителен стимуланс цвеќето да опстане препорачуваме да исечете неколку резненца лимон и да ги ставите во вазната.

Тоа ќе делува декоративно, а ќе има и важна улога. Ако тоа не ви се допаѓа како предлог во водата со цвеќето исцедете половина лимон.

Опција можат да бидат и две лажаци алкохолен оцет, а кога ставете вода гледајте таа да биде млака, никако ладна.

Искусните цвеќари тврдат дека и овенат букет може да оживее ако стебленцата ги ставите во жешка вода. Исто така се препорачува во водата да ставите и еден аспирин.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови