Не е нормално колку е секси: Ова е најпосакуваната спортистка во светот (Видео+Фото)

За голферката Пејџ Спирањак веројатно многумина не слушнале, но ако го посетите нејзиниот профил на Инстаграм ќе ви стане јасно зошто таа е најпривлечната спортистка на светот за 2018 година.

Секси голферката е толку привлечна што има големи проблеми со колешките на турнирите, но и со мажите. 

Пејџ минатата година добила покана за престижниот Дубаи Мастерс, но голем број на натпреваручки биле против нејзино уичествување. Тоа ја довело до депресија, баш како и сознанието дека на неа и нејзиното семејство им се закануваат со смрт, поради нејзиниот изглед.

„Луѓето ги напаѓаат моите родители, семејство и пријатели и им велат дека јас сум срам за голфот. Тешко е кога мораш секој ден да се носиш со такви коментари. Бев во депресија. Ми зборуваат дека не смеам да се облакам провокативно ниту да носам здолниште или хеланки на голф теренот. Ми зборуваа дека е подобро да не постојам, дека имам премногу секси гради и задница“, изјави Пејџ на една конференција/

Понуди не и недостигаат, ја контактираат за реклами, а исто така и многубројни мажи. Таа во меѓувреме се извлекла од депресија и продолжила да го освојува светот.

Според „Атлетик Билд“ таа е најсекси спортистка на светот за 2018 година, а еве и зошто:

Никогаш нема побрзо да ослабете: Моќна диета со кисело млеко

Основна состојка на оваа диета е киселото млеко, намирница којашто исклучително позитивно влијае на метаболизмот.

Со помош на оваа диета може да ослабете 5 до 6 килограми за 10 дена. Сепак, имајќи предвид дека се работи за исклучително рестриктивна диета, не би требало да се држи подолго од 14 дена. 

Киселото млеко е исклучително корисна намирница којашто ја нормализира активноста на органите за варење, го подобрува имунитетот, помага за собирање и исфрлање на токсините од организмот и го поттикнува метаболизмот. 

Додека држите диета со кисело млеко се препорачуваат следниве намирници: природно кисело млеко – 500 грама дневно, овошје – до 300 грама дневно (освен грозје, диња и лубеница поради големите количества на шеќер коишто ги содржат), месо – до 100 грама дневно (риба, пилешко и мисиркино – со отстранета кожичка и маснотии), зеленчук – до 300 грама дневно (зелена салата, кељ, зелка, рукола...).

Количеството на кисело млеко коешто ќе го употребите во поединечни рецепти зависи од вашите желби и вкус. Важно е да се внесе 500 грама кисело млеко дневно, а како ќе го распоредите тоа е веќе ваш избор.


Пример мени:

Појадок
Желе од кисело млеко и малини, шолја зелен чај или шолја чист сок од портокал.

Ручек
Шолја топол растителен чај, ладна супа направена од кисело млеко и краставица исечена на ситни тркала, 100 грама варено месо, салата од краставица, домат и зачини, кисело млеко по желба, чаша топла лимоната (без шеќер).

Попладневна ужинка
Домат со кисело млеко. Во киселото млеко додадете малку сенф, малку сол и во блендер кратко испасирајте.

Вечера
Шолја топол растителен чај, боранија на пареа со кисело млеко, чаша топла лимонада (без шеќер).

Го нарекуваат „Мал мајмун“: Момче, родено со опашка од 15 см (фото)

Локалните медиуми ова момче го нарекуваат Јанг Јанг, а неговото семејство му дало прекар „мал мајмун“.  Иако неговите родители инсистирале тој да не оди на операција, сепак овој месец момчето направило операција.

Овој израсток кај Јанг Јанг се развил уште кога бил ембрион, како резултат на деформација на нервите, пренесуваат кинеските медиумите.

Во првиот месец по раѓањето, ембрионот создава структура која се вика нервна туба, и за многу кратко време на грбот се формира тој израсток. Кај овој дечко се случило некое пореметување, кое не е многу сериозно. Мајката на момчето имала нормална бременост. Лекарите ништо не констатирале кај плодот, за време на бременоста. Кога се породила мајката на Јанг Јанг сите доктори во болницата биле во шок.

Неговата баба мислела дека момчето со тој деформитет ќе заработува многу пари, но Јанг сепак одлучи да направи хирушки зафат и да биде како сите останати луѓе.

Најчитани

Твитови