Не е нормално колку е секси: Ова е најпосакуваната спортистка во светот (Видео+Фото)

За голферката Пејџ Спирањак веројатно многумина не слушнале, но ако го посетите нејзиниот профил на Инстаграм ќе ви стане јасно зошто таа е најпривлечната спортистка на светот за 2018 година.

Секси голферката е толку привлечна што има големи проблеми со колешките на турнирите, но и со мажите. 

Пејџ минатата година добила покана за престижниот Дубаи Мастерс, но голем број на натпреваручки биле против нејзино уичествување. Тоа ја довело до депресија, баш како и сознанието дека на неа и нејзиното семејство им се закануваат со смрт, поради нејзиниот изглед.

„Луѓето ги напаѓаат моите родители, семејство и пријатели и им велат дека јас сум срам за голфот. Тешко е кога мораш секој ден да се носиш со такви коментари. Бев во депресија. Ми зборуваат дека не смеам да се облакам провокативно ниту да носам здолниште или хеланки на голф теренот. Ми зборуваа дека е подобро да не постојам, дека имам премногу секси гради и задница“, изјави Пејџ на една конференција/

Понуди не и недостигаат, ја контактираат за реклами, а исто така и многубројни мажи. Таа во меѓувреме се извлекла од депресија и продолжила да го освојува светот.

Според „Атлетик Билд“ таа е најсекси спортистка на светот за 2018 година, а еве и зошто:

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови