СО МЕСЕЦИ ЈА КРИЕ: Прва фотографија на Сергеј Трифунович со девојката! (Фото)

СО МЕСЕЦИ ЈА КРИЕ, Има 26 години и се бави со МАНЕКЕНСТВО, првата фотографија на Сергеј Трифунович со девојката!

Откако се запознале на една журка тие двајца не се разделуваат, а блиские пријатели велат дека оваа љубов баш им одговара. 

 

 

Веќе три месеци Сергеј успешно крие од јавноста дека е во врска со атрактивната плавуша. Откако се запознале на една журка они двајца не се разделуваат, а блиските приатели кажуваат дека тоа баш им одговара.

- Љубовта меѓу нив двајца се случила многу спонтано. Крајот на прошлата година се запознале во еден белградски клуб преку заеднички пријатели. набрзо започнале да се допишуваат, и за неколку дена ја започнале врската. Тие двајца не сакаат да се експонираат во јавноста, а кога излагаат во град, обично се во поголемо друштво, како би имале можност да сокријат и никој да не свати дека се токму тие двајца заедно. Сергеј, Јелена ја запознал со својот брат Бане Трифунович и по тоа сите веруваат дека ова е озбилна врска - кажува изворот близок на парот. 

Како што дознаваме тие сакаат да го зацврстат својот однос па после тоа да се појават во јавноста и да ја обелоденат врската.

- Јелена Маркулич има 26 години и покрај студирањето таа се занимава и со манекенство. Таа е успешен студент, и смета дека образованието е на прво место. Нејзината кариера како модел е во успон, а компаниите ги прифаќа само кога има време за тоа. токму и тоа му се допаднало на Сергеј, бидејќи он сака девојки кои се образувани и водат сметка за себе - додава изворот.

Месечниот циклус го открива животниот век!

Истражување на Универзитетот во Сан Диего чии резултати се објавени во списанието “Менопауза“ проучени се податоци од 16.000 жени во менопауза. Меѓу испитаниците кои ја добиле првата менструација ја добиле на 12 или повеќе години односно во менопауза влегле со 50 или повеќе години биле најмногу од оние кои доживеале 90 години.

“Откривме дека жените кои добиле менструален циклус после 16 година, имаа помали здравствени проблеми, како коронарни болести на срцето и жените кои влегуваат во менопаузата подоцна, често се со одлично здравје што може да биде објаснување на нашето откритие“, изјави авторот на студијата Аладин Шадиаб.

Секој прст на раката е поврзан со одреден орган: Доколку ги масирате 60 секунди болката од дел на телото ќе исчезне!

Јапонската древна медицина вели дека секој прст е поврзана со одреден орган во телото, како и дека за подобрување на работата на овој орган и за отстранување на некои вообичаени здравствени проблеми, како што се главоболка и затворот, можеме да влијаеме преку одреден прст.

Всушност, секој прст на нашата рака, според алтернативната медицина, е поврзана со некој орган и со одредена физичка болка.

За да ја отстраните болката, масирајте одреден прст и многу брзо симптомите треба да се ублажат или да исчезнат. Доволно е само 60 секунди триење да ја почуствувате промената на подобро.

Објаснување:

Палецот е поврзан со срцето и белите дробови. Масирајте го овој прст кога ќе почувствувате дека срцето ви чука (пре) силно и кога ќе се задишете и останете без воздух.

Показалецот е поврзан со бубрезите и бешиката. Масирајте го овој прст кога ве мачи затвор или диареа. Масирајте го и во случај да имате проблеми со слезината и желудникот.

Средниот прст е поврзан со жолчната кеса и црниот дроб. Масирајте го овој прст кога ќе ве мачи несоница, мигрена или кога во текот на возењето ќе почувствувате мачнина.

Четвртиот прст е поврзан со дебелото црево. Масирајте го овој прст, ако ве мачи главоболка, мигрена и вкочанетост и болка во вратот, што може да биде последица на слаба циркулација.

Малиот прст е поврзан со тенкото црево. Масирајте го овој прст кога ќе почувствувате тешкотија и нервоза.

Заборавете на антибиотици: Домашен сируп против кашлица! (Pецепт)

Сезоната на вируси започна, затоа навреме веднаш спречите ги бактериите. Главоболка, температура и кашлица се најчести симптоми. Затоа заборавете на антибиотици, бидедејќи ви нудиме природен начин како да превенирате и воедно излечите настинка со овој домашен сируп...

Состојки:

200 гр шеќер

300 мл вода

6 ловорови листови

1 лажичка жалфија 

1 лажичка бел слез

1 лажичка камилица

Подготовка:

Растопете го шеќерот на ниска температура за да добие кафеава боја. Додадете ги и останатите состојки и нека врие три минути. Тргнете од огин и кога ќе се олади сипете во стаклена тегла која претходно која ќе ја чувате во фрижидер.

Поголемите деца и возрасните нека конзумираат по една супена лажица неколку пати дневно, помалите деца по една кафена лажица.

Најчитани

Твитови