СО МЕСЕЦИ ЈА КРИЕ: Прва фотографија на Сергеј Трифунович со девојката! (Фото)

СО МЕСЕЦИ ЈА КРИЕ, Има 26 години и се бави со МАНЕКЕНСТВО, првата фотографија на Сергеј Трифунович со девојката!

Откако се запознале на една журка тие двајца не се разделуваат, а блиские пријатели велат дека оваа љубов баш им одговара. 

 

 

Веќе три месеци Сергеј успешно крие од јавноста дека е во врска со атрактивната плавуша. Откако се запознале на една журка они двајца не се разделуваат, а блиските приатели кажуваат дека тоа баш им одговара.

- Љубовта меѓу нив двајца се случила многу спонтано. Крајот на прошлата година се запознале во еден белградски клуб преку заеднички пријатели. набрзо започнале да се допишуваат, и за неколку дена ја започнале врската. Тие двајца не сакаат да се експонираат во јавноста, а кога излагаат во град, обично се во поголемо друштво, како би имале можност да сокријат и никој да не свати дека се токму тие двајца заедно. Сергеј, Јелена ја запознал со својот брат Бане Трифунович и по тоа сите веруваат дека ова е озбилна врска - кажува изворот близок на парот. 

Како што дознаваме тие сакаат да го зацврстат својот однос па после тоа да се појават во јавноста и да ја обелоденат врската.

- Јелена Маркулич има 26 години и покрај студирањето таа се занимава и со манекенство. Таа е успешен студент, и смета дека образованието е на прво место. Нејзината кариера како модел е во успон, а компаниите ги прифаќа само кога има време за тоа. токму и тоа му се допаднало на Сергеј, бидејќи он сака девојки кои се образувани и водат сметка за себе - додава изворот.

Жените во овие хороскопски знаци поместуваат планини поради љубов!

Некои жени во љубовта се водат според реченицата: "Подобро е да сакаш и да изгубиш, отколку никогаш да не сакаш", додека другите многу брзо забележуваат дека другата страна не се труди доволно и сами се откажуваат.

Овен 

Жените во овој хороскопски знак влегуваат во толку страствена врска што забораваат дека секоја врска има свои ризици и дека нема секогаш да биде како што треба. Тие едноставно им се препуштаат на пеперутките во стомакот.

Жените родени во овој знак премногу се трудат околу љубовните врски, а тоа понекогаш може да заврши еднострано, таа да се труди, а тој не.

Близнаци

Жените во овој хороскопски знак го обожуваат чувството на влегување во нова врска. Тоа ги возбудува, сакаат да почувствуваат нервоза и чувство на привлечност во исто време. Покрај страв, искрено говорат за своите чувства.

Вага

Вагите им се многу верни на своите партнери и избегнуваат расправии по секоја цена. Тие знаат дека толку многу ги сакаат партнерите што сѐ би направиле и дале за нив. На тој начин всушност го изразуваат своето воодушевување.

Стрелец

Овие жени често се сурови во своите врски, но се заљубуваат до уши и сакаат со цело свое срце. Во почетокот на врската доживуваат големи налети на страст. Тие се свесни дека можеби ќе бидат повредени и дека врската нема да трае долго, но сеедно страствено влегуваат во неа.

Риби

Тие се многу искрени и емотивни. Кога некој сакаат, нема да играат игри и нема да калкулираат дали ќе бидат повредени или не. Жените родени во овој знак имаат целосна доверба во партнерот и комплетно им се отвараат. Тоа е причната зошто често се повредени.

Лудост или храброст: Русин си го зема автомобилот од пајак служба! (ВИДЕО)

Руски ТВ канал пренесе видео од несекојдневната акција на еден Русин, кој по секоја цена сакал да си го врати автомобилот кој му го дигнал пајак службата.

Русинот сметал дека неговиот автомобил му бил незаконски одземен и не ја чекал сообраќајната полиција. Човекот веданаш превземал мерки за да си го врати возилото.

Седнал зад воланот ѝ покрај тоа што возилото веќе било кренато и поставено на камионот. Тој ги тргнал синџирите од гумите ѝ почнал да вози во рикверц.

Австрискиот претседател секој ден на работа патува со метро!

За разлика од повеќето свои колеги во светот, австрискиот претседател Александер ван дер Белен го користи градскиот превоз за да стигне на работа. Тој на својот Инстаграм профил објавил фотографија од утринското возење во метро.

 

Фотографијата за кратко време се рашири на социјалните мрежи. Луѓето ширум светот го пофалија Белен за ваквата своја постапка.

Најчитани

Твитови