Дрогба ги разочара своите обожаватели, на крај од сезоната оди во пензија

Некогашниот голгетер на Челзи, Дидије Дрогба, изјави денеска ја завршува својата кариера на крајот на сезоната во дресот на американскиот клуб Финикс Рајзинг.

Напаѓачот од Брегот на Слоновата Коска, кој помина 10 години во Челзи и има освоено Премиер Лига и Лига на шампиони истакна дека е време да ја заврши својата професионална кариера во 40-та година од животот.

„Уживам додека играм. Ми годи улогоата да бидам истовремено сопственик и играч. Опкружен сум со млади играчи и задоволен сум што можам на теренот да им пренесам дел од моите искуства/ Но, наполнив 40 години и ова е моја последна сезона“, изјави Дрогба

За репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска има постигнато 65 гола на 104 натпревари.

Ексклузивно дознаваме: Гастоз станува татко, Анамарија е трудна (видео)

Јавен секс скандал ги раздрма Анамарија и Гастоз по информацијата дека Анамарија е трудна и Гастоз станува татко.

„Парови“ веднаш се посомневаа дека се случуваат промени и дека наскоро двајцата ќе бидат родители. Гастоз се уште не се огласи, барем јавно, а Анамарија само кажа:

„Донесете ми тест за бременост“

Урнебесено stand up видео: Земаш кредит за да ја викнеш комшиката Трајанка на МАТУРА! (видео)

Матурските прослави во полн ек, но некако родителите како да се позагреани за тој момент отколку самите матуранти.

Секоја фамилија се труди да биде што помодерна и подобра во однос на другите, околу тоа како и што ќе има на масата, каде ќе се прослави матурската на синот/ќерката и останато. Има случаи кога родители специјално за матурска земаат кредит. Е ова е само дел од овој урнебесен stand up видео материјал на Ивана Наскова.

Бијонсе си купи црква стара 118 години!

Бијонсе го зголеми бројот на недвижнини кои ги поседува. Според американскиот портал TMZ, поп дивата потроши нови 850.000 американски долари на црква од 7.500 квадратни метри стара 118 години во Њу Орлеанс.

Како што тврдат сигурни извори нејзината сестра Соланж живее во близина на црквата, па кралицата Б веројатно доволно добро ја познава оваа населба. 

Според ТМZ црквата нема да биде отворена за посетители, туку единствените луѓе кои ќе ја посетуваат се семјството на пејачката и нејзини блиски луѓе. Но едно е сигурно, дека надвор од неа постојано ќе има посетители и фанови кои со нерпение ќе бидат таму секоја недела очекувајќи ја Б!  

 

Најчитани

Твитови