ВЕЖБИ НА СТОЛИЦА: Овие вежби можете да ги правите и дома!

Ова може да се направи дома! Можете да ги модифицирате вежбите во зависност од тоа дали сте почетник, средно или напредно ниво! 

Доволно е овие вежби да ги практикувате еднаш дневно по 20 вежби од секој вид, за совршено затегнат задник, обликувани раце и цврсти стомачи. 

Ефектите од интензивно или барем секојдневно практикување се видливи после еден месец, секојдневно вежбање и придржување до овој совршен „ритуал“ за вашето тело. 

 

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови