Гоца Тржан: Срам да ни е на нас 40 годишните кои сме еднаш разведни што сакаме да бидеме среќни

Пејачката Гоца Тржан на социјалната мрежа Твитер напиша револтирачки твит кој се однесува на луѓето кои веќе еднаш биле во брак и имаат 40 години.

Таа пишува:

„Срам да ни е на нас, кои веќе еднаш сме биле венчани и разведени, имаме 40+ и сакаме повторно да бидеме среќни, сакани и да се облекуваме во нешто што ни личи на нас „бабите“!!! АЈ МРШ!!!“

Таа на својот профил на Инстаграм додава:

„Пред да почнете да коментирате, погледнете се во огледало, добро размислете и сетете се дека кармата е кучка“

Најнова вест: Пожар на 2 кат од зграда на ул „Македонија“ во центарот на Скопје (фото)

Вечерва, околу 21:30 часот избувнал пожар во зградата која е на улица “Македонија“. Огнените јазици тргнале од вториот кат, како што неофицијално дознава Exclusive.mk.

Нема повредени и станарите во моментов се пред зградата. Противпожарните екипи стасале со мало задоцнување, но пожарот е изгаснат сега, велат дел од станарите.

„Брзо се ширеше дим, не извадија со маски за кислород“, вели станарка од четвртиот кат на зградата.

Полицијата е на лице место и противпожарните екипи.

Сведоци велат дека пожарот кога избувнал се забележувал од Рекорд, штто значи голем бил.

(при преземање содржини - информации и фотографии наведете извор)

Изјавите на Раста ја шокираа јавноста: Сакам да ја видам ќерка ми со џоинт во рака! (видео)

Стефан Ѓуриќ Раста отсекогаш консумира марихуана и тоа јавно и отворено, а водителката на телевизија IDJ го праша како на неговата ќерка ќе и објасни зошто го прави тоа.

Неговиот одговор ги изненади сите.

Погледнете го делот од интервјуто каде ја спомнува оваа тема:

Ексклузивно откриваме: Ова е младата пејачка со која Карлеуша планира да снима дует! (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша подготвува две нови песни за ова лето и во последните неколку дена интензивно размислува за дует со пејачот Сенида.

Сенида направи вистински бум кај помладата популација со нејзината песна „Слаѓана".

Слушнете го нејзиниот актуелен хит:

Најчитани

Твитови