Исповед: Имам редовен секс со поранешниот, не се откажувам бидејќи сакам одмазда

„Бевме заедно скоро 3 години, мислев дека ме сака, а потоа се појави девојка која му го помати умот. Таа има 22 години, манекенка е и ја мразам“. Вака ја започнува својата приказна една изневерена британка.

„Мојот поранешен и јас и понатаму имаме фантастичен секс, тој вели дека практично се уште сме во врска. Јас имам 24, а тој 25 години. Имаме ќерка која има 3 месеци и син кој има 2 години и го обожава својот татко. 

Почна да излегува за викенди без мене кога бев бремена со нашата ќерка. Не бев среќна поради тоа, но тој ме убедуваше дека не треба да се грижам.

Сепак се ми стана јасно кога пронајдов секси пораки кои ги добил од таа манекенка. Сфатив дека ме изневерува со неа. Ме остави во шестиот месец од бременоста. Отиде да живее со неа. Таа знаела дека тој има дете и дека очекува уште едно.

Му ветила дека никогаш нема да го спречи во тоа да ги гледа своите деца, но сега тоа е друга приказна. Често кога треба да го види синот ми се јавува со некои бедни изговори. Ако го замолам да дојде да го види, се караме. Вели дека се обидувам да манипулирам со него, што е целосно неточно.

Секогаш беше добар татко и не можам да поверувам што му прави на нашиот син. Вистински сакам да ја уништам неговата девојка. Сакам да дознае дека таа не е единствената со која тој има секс. Затоа, кога тој доаѓа да види синот, обично го заспива, па ние имаме интимни односи како што ги имавме и пред тоа.

Од секогаш сме биле компатибилни во кревет. Ако и го кажам тоа, сигурно таа ќе полуди, а тоа ќе го повреди и него. Но, толку многу сум бесна од нив двајца. Мојот син е повреден.“, вели таа во својата исповед.

Инспиративни цитати од Алберт Ајнштајн!

Инспиративни цитати од Алберт Ајнштајн:

Имагинацијата е поважна од едукацијата.

Најтешка работа на светот за сфаќање е данокот на добивка.

Човек почнува да живее кога ќе успее да се надживее себе си.

Господ е многу комплексен, но не е злобен.

Никогаш не размислувам за иднината. И онака доволно брзо доаѓа.

Слабост во ставовите, претставува слаб карактер.

Науката без религија е бесмислена, религијата без наука е слепа.

Секој којшто не згрешил ништо, никогаш не пробал нешто ново.

Големите души често наидувале на агресивност од страна на малите умови.

Постојат два начини да го живеете својот живот: Едниот е да верувате во чуда, другиот, да не верувате во чуда.

Здравиот разум е збир на предрасуди кои ги формираме до осумнаесеттата година.

Единствената работа којашто ми пречи во учењето, е моето образование.

Мирот не може да се постигне преку сила. Единствено преку разбирање.

За решавање на проблемите не можеме да го користиме истиот начин на размислување како кога сме ги создале.

Ако А е успех во животот, тогаш А=X+Y+Z. Во равенката, X е работа, Y е забава, а Z е да ја држите устата затворена.

Две работи се бесконечни. Универзумот и човечката глупавост. Иако, не сум сигурен за универзумот.

Стравот од смртта е најнеоправданиот од сите стравови, бидејќи, не постои ризик од несреќа кога сте мртов.

Единствено живот проживеан за другите е живот вреден за живеење.

Најубавите работи во животот не се оние кои ги добиваме со пари.

Оној кој ги цени вредностите на културата, не може да не биде пацифист.

Национализмот е инфантилна болест. Тоа се сипаници на човештвото.

Немам некои посебни таленти. Јас сум само многу љубопитен.

Секој маж кој вози внимателно додека ја бакнува својата девојка, едноставно не обрнува внимание на бакнежот колку што би требало.

Настојувајте да не нижете успеси, туку да створите вредности.

Секоја будала може да знае по нешто. Поентата е да ги разбереш работите!

Во средиштето на тешкотијата, лежат безброј можности.

Малкумина се оние кои гледаат со своите очи и чувствуваат со своето срце!

Интуитивниот дух е божји дар, а рационалниот дух е верен слуга. Ние создадовме општество кое го слави слугата, а го заборава божјиот дар!

Животна трагедија е она што умира во човекот додека е сè уште жив!

Научете ги правилата и тогаш ќе играте подобро.

Мерата за интелигенција е способноста на човекот да се промени.

Пролетен тренд - Кошули со отворен грб!

Неверојатно женствени, а истовремено и елегантни, кошулите со отворен грб ќе бидат парче облека кое секоја жена ќе мора да го има во гардероберот за пролет 2019.

Внесуваат доза на сексапил без да откривате премногу, а одговараат на буквално секаков тип на панталони и фармерки.

Одлично се трансформираат од дневно во вечерно парче гардероба, па затоа може да ги носите и за дневните обврски, а штом облечете високи потпетици во комбинација со нив – имате добитна модна комбинација за сите свечености.

Знаци и ситуации по кои ќе препознаете човек без манири!

Домашното воспитување, културата и манирите се нешто што не смее да го заборавите во било која ситуација, во било кој дел од денот.

Во модерното време, човекот без манири најлесно ќе го препознаете во следниве ситуации:

1. Не знае за приватност во јавен тоалет.

2. Носот се празни брзо, подалеку од луѓе и уште подалеку од храна и пијалаци. Секој што ќе прекрши некое од овие правила, има недостаток на бон-тон.

3. Имаат храна меѓу забите и не се грижат да ја исчистат.

4. Забораваат да си го закопчат патентот.

5. Не обрнуваат внимание на тоа како им мириса телото.

6. Загризуваат премногу жешка храна, па ја ладат со отворање на устата.

7. Комплиментите им се граничат со манијакалност.

8. Не прашуваат пред да направат или објават фотографија со друг човек.

9. Постојано одат во тоалет кога треба да се плати сметката. Или немаат извадено кеш во нив.

10. Не го нудат своето седиште во јавен превоз на трудници и постари, изморени лица.

11. Носат искинати фармерки секаде, на секакви места и настани.

М. Д. | Црнобело

Најчитани

Твитови