Исповед: Имам редовен секс со поранешниот, не се откажувам бидејќи сакам одмазда

„Бевме заедно скоро 3 години, мислев дека ме сака, а потоа се појави девојка која му го помати умот. Таа има 22 години, манекенка е и ја мразам“. Вака ја започнува својата приказна една изневерена британка.

„Мојот поранешен и јас и понатаму имаме фантастичен секс, тој вели дека практично се уште сме во врска. Јас имам 24, а тој 25 години. Имаме ќерка која има 3 месеци и син кој има 2 години и го обожава својот татко. 

Почна да излегува за викенди без мене кога бев бремена со нашата ќерка. Не бев среќна поради тоа, но тој ме убедуваше дека не треба да се грижам.

Сепак се ми стана јасно кога пронајдов секси пораки кои ги добил од таа манекенка. Сфатив дека ме изневерува со неа. Ме остави во шестиот месец од бременоста. Отиде да живее со неа. Таа знаела дека тој има дете и дека очекува уште едно.

Му ветила дека никогаш нема да го спречи во тоа да ги гледа своите деца, но сега тоа е друга приказна. Често кога треба да го види синот ми се јавува со некои бедни изговори. Ако го замолам да дојде да го види, се караме. Вели дека се обидувам да манипулирам со него, што е целосно неточно.

Секогаш беше добар татко и не можам да поверувам што му прави на нашиот син. Вистински сакам да ја уништам неговата девојка. Сакам да дознае дека таа не е единствената со која тој има секс. Затоа, кога тој доаѓа да види синот, обично го заспива, па ние имаме интимни односи како што ги имавме и пред тоа.

Од секогаш сме биле компатибилни во кревет. Ако и го кажам тоа, сигурно таа ќе полуди, а тоа ќе го повреди и него. Но, толку многу сум бесна од нив двајца. Мојот син е повреден.“, вели таа во својата исповед.

Никогаш нема побрзо да ослабете: Моќна диета со кисело млеко

Основна состојка на оваа диета е киселото млеко, намирница којашто исклучително позитивно влијае на метаболизмот.

Со помош на оваа диета може да ослабете 5 до 6 килограми за 10 дена. Сепак, имајќи предвид дека се работи за исклучително рестриктивна диета, не би требало да се држи подолго од 14 дена. 

Киселото млеко е исклучително корисна намирница којашто ја нормализира активноста на органите за варење, го подобрува имунитетот, помага за собирање и исфрлање на токсините од организмот и го поттикнува метаболизмот. 

Додека држите диета со кисело млеко се препорачуваат следниве намирници: природно кисело млеко – 500 грама дневно, овошје – до 300 грама дневно (освен грозје, диња и лубеница поради големите количества на шеќер коишто ги содржат), месо – до 100 грама дневно (риба, пилешко и мисиркино – со отстранета кожичка и маснотии), зеленчук – до 300 грама дневно (зелена салата, кељ, зелка, рукола...).

Количеството на кисело млеко коешто ќе го употребите во поединечни рецепти зависи од вашите желби и вкус. Важно е да се внесе 500 грама кисело млеко дневно, а како ќе го распоредите тоа е веќе ваш избор.


Пример мени:

Појадок
Желе од кисело млеко и малини, шолја зелен чај или шолја чист сок од портокал.

Ручек
Шолја топол растителен чај, ладна супа направена од кисело млеко и краставица исечена на ситни тркала, 100 грама варено месо, салата од краставица, домат и зачини, кисело млеко по желба, чаша топла лимоната (без шеќер).

Попладневна ужинка
Домат со кисело млеко. Во киселото млеко додадете малку сенф, малку сол и во блендер кратко испасирајте.

Вечера
Шолја топол растителен чај, боранија на пареа со кисело млеко, чаша топла лимонада (без шеќер).

Го нарекуваат „Мал мајмун“: Момче, родено со опашка од 15 см (фото)

Локалните медиуми ова момче го нарекуваат Јанг Јанг, а неговото семејство му дало прекар „мал мајмун“.  Иако неговите родители инсистирале тој да не оди на операција, сепак овој месец момчето направило операција.

Овој израсток кај Јанг Јанг се развил уште кога бил ембрион, како резултат на деформација на нервите, пренесуваат кинеските медиумите.

Во првиот месец по раѓањето, ембрионот создава структура која се вика нервна туба, и за многу кратко време на грбот се формира тој израсток. Кај овој дечко се случило некое пореметување, кое не е многу сериозно. Мајката на момчето имала нормална бременост. Лекарите ништо не констатирале кај плодот, за време на бременоста. Кога се породила мајката на Јанг Јанг сите доктори во болницата биле во шок.

Неговата баба мислела дека момчето со тој деформитет ќе заработува многу пари, но Јанг сепак одлучи да направи хирушки зафат и да биде како сите останати луѓе.

Најчитани

Твитови