Соборен рекорд: Бијонсе не е повеќе сопственичка на најпопуларната фотографија на Инстаграм, туку е таа... (Фото)

Фотографијата која ја објави Бијонсе во 2017 година дека чека близнаци собра најмногу лајкови на социјалните мрежи, односно 11 милион.

Но, моментот Инстаграм слава помина! Фотографијата која неодамна ја објави Кајли Џенер го сруши рекордот на Бијонсе. За само 4 дена таа собра 14 милиони лајкови кои секојдневно се зголемуваат.

Фотографијата од малата Сторми буквално го сруши Инстаграмот. Имено, по криењето на бременоста на цели 9 месеци, беше и очекувано раѓањето на ќерка на Кајли да предизвика еуфорија во јавноста,

А, се чини дека трудници и бебиња секогаш добро поминуваат на Инстаграм, бидејќи во 2017 година на второто место се најде фотографијата од новото бебе на Кристјано Роналдо.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови