Уште еден непријател на Путин пронајден мртов

Рускиот државјанин во егзил, Николај Глушков (68), близок пријател на покојниот Борис Березовски, олигарх и противник на рускиот претседател Владимир Путин, пронајден е мртов во својата куќа во Лондон. Телото е откриено од страна на членови на неговото семејство.

Иако одредени медиуми наведуваат дека Глушков е отруен, како и поранешниот двоен агент Сергеј Скрапиљ, чиј случај доведе до заострување на односите на Лондон-Москва, официјално полицијата нема потврдено.

Британската полиција соопштила дека „необјаснивата смрт на маж во Лондон не е поврзана со обидот за усбиство на поранешниот двоен агент“.

„Смртта се третира како необјаснива. Нема докази дека е поврзана со другиот случај“, велат од полицијата.

Глушков е во политички азил во Велика Британија бидејќи во Русија е осуден за проневера. Тој во 90-те години работел за руската државна авио компанија „Аерофолт“ и автомобилската компанија „ЛогоВАЗ“ на Борис Березнковски.

Во конфликт со Путин е од 1999 година кога и избегал за Британија.

Во текот на престојот во Лондон ја истражувал смртта на Борис, а во 2017 година во Русија е осуден на 8 години затвор поради кражба на 213 милиони долари од компаниите во кои работел.

8 години по ред беше вистинска ѕвезда на секое Светско првенство. Погледнете како изгледа денес Лариса Рикелме!

Пред 8 години на Светското првенство кое се одржа во Јужна Африка сите очи покрај во фудбалерите, беа вперени во навивачката на Парагвај која се прослави со своите бујните облини и провокативни изданија на трибините. И овој Мундијал не може да помине а да не се присетиме на Лариса Рикелме.

И ако мислевте дека ќе ве изненадиме со некоја нова фотографија на која таа изгледа проклето секси, овој пат не. За жал на многумина, „навивачката“ кариера на оваа згодна бринета е завршена, а таа денес е целосно посветена мајка и сопруга. Во моментов се бави со мода и глума па себеси се претставува како блогерка и актерка. А како изгледа денес? Погледнете...

Жари и пали: Кејт Аптон најсекси жена за 2018 година! (ФОТО)

Американскиот топ модел Кејт Аптон повторно ја краси насловната страна на списанието „Максим“, и овој пат со минимално облека на себе успеа да го привлече вниманието на сите. Без конкуренција и оваа година Кејт ја понесе титулата најсексапилна жена!

Фотосесијата за списанието е снимена во Израел од познатиот француски моден фотограф Жил Бенсимон, кој е поранешен сопруг на супермоделот Ел Мекферсон! 

Палецот на раката го открива карактерот: Кликнете и откријте повеќе! (ФОТО)

Дали сте знаеле дека должината на вашиот палец открива многу за вашата личност?

Првата половина подолга од втората

Вие сте од оние луѓе кои се верни и страствени. Кога ќе се заљубите во некоја личност, имате тенденција да бидете опсесивни, а тоа не е необично за вас. Лесно ќе полудите ако вашиот партнер не одговори на пораките во даден период. Но, треба да бидете внимателни, бидејќи може да го исплашите партнерот кој на крајот само ќе си оди од вас.

Првата половина е пократка од втората

Вие сте искрена личност. Вашите вештини се многу добри. Темелно размислувате за сите работи, пред да направите нешто. Тоа секако се одразува и на вашиот љубовен живот. Кога имате судир со некого, обично ги ставате настрана своите чувства.

Должината на првата половина е еднаква на втората

Вие сте добри во планирање на работите и активностите, секогаш имате посебен пристап на работите кој ви го олеснува патот кон целите. Без оглед на ситуацијата, вие секогаш сте иста личност во поглед на љубовта. Ваквите личности често имаат судири со партнерот, кои доведуваат до комплициран однос.

Најчитани

Твитови