Пронајдете ја сродната душа според хороскопскиот знак

Овен

За Овните, сродната душа е родена во знакот Риби. Тие се силни и независни личности кои точно знаат што сакаат. Рибите се љубезни и грижливи емпати кои секогаш се тука за оние кои ги сакаат. Вие имате големи соништа, а врската со Рибите може да ви помогне кон остварување на вашите цели.

Бик

Вашата сродна личност е личност родена во знакот Рак. Биковите се многу прагматични на свој начин. Тие не сакаат да го исполнуваат животот со непотребни работи и затоа одлично се поклопуваат со Раковите. Двата знаци гледаат напред, така што нема да се јават проблеми во однос на планирање на иднината.

Близнаци

Вообичаено, Стрелците не сакаат да се во врска, но со Близнацие тие го обожаваат тоа. Стрелците се сродни души за Близнаците. Овие два знаци одлично си одговараат и тие ќе направат се што е потребно за да се задржат еден со друг во своите животи.

Рак

Вашата емоционална длабочина ретко се поклопува со другите луѓе и често вие сте оние кои се позагрижени за врската. За да се избегне потенцијална нерамнотежа, вие најдобро си одговарате со некој од својот знак. Ќе сакате со ист интензитет и страст.

Лав

Можеби звучи чудно, но најдобар знак за вас е Лавот. Вие сте некој кому му е потребно постојано внимание. Тоа не може да ви го овозможи никој друг освен друг Лав, кој точно разбира што сакате. Вашата врска ќе има голем потенцијал, доколку успеете да го урамнотежите егото.

Девица

Перфекционистички настроените Девици исто така си одговараат со друга Девица. Никој не може да се посвети исто на деталите како и тие, ниту пак да се обиде да ги исполни сите очекувања кои ги поставува една Девица од другите.

Вага

Сродна душа за Вагите се Лавовите. Лавовите сакаат внимание, а Вагите сакаат да пружаат внимание. Понекогаш може да дојде до недоразбирање бидејќи Лавовите знаат да претеруваат, но љубовта ќе функционира одлично.

Скорпија

Побарајте Рак. Тие се вашите сродни души. Одлично ќе се надополнувате. Вашата сила ќе ја надополни ранливоста на Ракот и обратно, Раковите ќе ве омекнат и намалат вашата мистериозност. Ракот ќе ве научи колку е важно да ги слушате своите чувства.

Стрелец

Вистински избор за Стрелците се Овните. Вие сте по постојана потрага по забава и возбудувања во животот, а тоа никој не може да го следи така добро и притоа да ужива во тоа, освен Овенот. Овните се полни со енергија и страст и тие се совршениот партнер за вас.

Јарец

Како и Раковите, Девиците и Лавовите, најдобро е да се држите до својот знак кога станува збор за љубовта. Јарците се толку практични, така што тие не веруваат во сродни души, но во љубовта за нив е важно да се синхронизираат со некој кој е сличен како нив. За нив, од суштинско значење е да делат слични вредности и цели со својот партнер.

Водолија

Вие сте многу несфатени. Но, за тоа не можете да ги обвинувате другите луѓе. Вие сте неверојатно паметни. Потребна ви е личност што ќе ви парира на умствено ниво. За вас, сродни души се паметните и мудри Шкорпии.

Риби

Рибите се многу емотивни. Можеби не се најсилната личност во друштвото, но тоа е сосема во ред. За нив, сродни души се Шкорпиите. Тие се силни и можат да ја надоместат нивната послаба природа. Вие сте совршен пример дека совршеностите се привлекуваат.

Лекарите откриваат, какви се проблеми со очите ни предизвикуваат компјутерите!

Околу 80 отсто од луѓето кои поминуваат повеќе од три часа дневно пред компјутер мислат оти тоа им прави проблеми, а половина од нив велат дека тоа им штети на очите, тврди германскиот Сојуз на офталмолози.

Пацинетите како проблеми ги наведуваат сушење на очите, загалување на погледот, главоболки, чувствителност на светло и замор. Она што е ефикасно е да направите повеќе мали паузи отколку една долга, како и да држите билки во канцеларијата.

Тие се добри за превенција на сушењето на очите зашто додаваат влажност.

Освен тоа, мониторот држите го под прав агол во однос на прозорецот и светилките, избегнувајте индиректно осветлување, а очите држите ги 50 до 80 сантиметри оддалечени од екранот – со што ќе го намалите заморот и проблемот со очите.

Еве зошто треба да имате тврд сапун во секоја соба!

Лекарите откриваат зошто е добро да имате сапун во секоја соба:

Убоди од инсекти

Доколку ве мачат убоди од инсекти, намокрете го сапунот и протријте го од местото каде што се наоѓа убодот.

За подмачкување предмети

Доколку чкрипи вратата, фиоката или подот, протријте сув сапун на местото и уживајте во тишината.

За одглавување заглавени работи

Прозорите кои се заглавиле може да ги подмачкате со сув сапун за лесно да се одглават.

Отстранување непријатни миризби

Наместо да користите миризливи свеќи, освежете го својот плакар, фиока ставајќи сапун таму каде што сакате да мирисаат облеките.

Отстранување флеки

Ако имате жолти траги на крагњата или некои точки на облеката, намачкајте сапун преку нив и оставете го така се до перењето на облеката.

Тесни чевли

Тврда кожа? Намачкајте сапун на деловите каде што ве стегаат чевлите, како што се горниот внатрешен дел и аглите.

Потресна приказна на руска манекенка која била приморана гола да скокне од шести кат во Дубаи!

Руската манекенка, 23 годишната Екатерина Стетсјук, која бегајќи од маж кој сакал да ја силува, скокнала од шести кат во хотел во Дубаи.

Таа тврди дека шефот кој е Пакистанец, кој како сопственик на агенција за модели ја одвел во Дубаи, пробал да ја  силува под закана со нож во хотелска соба, при што подоцна а тој ја обвинил дека сакала да го убие.

Во московската програма „On Air Live“, раскажала дека се спротиставувала на неговите напади, но дека ја повикал во работно време да дојде во хотелот во кој престојувал. 

-Почна сексуално да ме вознемирува, да ми ги допира колената. Сфатив дека морам брзо да одам, вели таа.

-Побегнав во ходник, но тој ме фати за коса и извлечка во собата. Зема нож и ме притисна на ѕид, држејќи ме за врат, почна да ме дави, продолжува таа.

После тоа ја натерал да се соблече.

-Ужасно се плашев, не толку дека ќе ме силува, најмногу се плашев дека ќе ме убие, кажала манекенката.

Таа успеала да се тргне од него и гола скокнала низ прозор, а преживеала само благодарејќи на тоа што паднала на тенда.

Се уште се опоравува во болница од повеќекратните повреди на грбот кога е уапсена. Вели дека два пати е оперирана и дека и вградиле титаниумска плочка во грбот, како повторно би можела да оди.

-Полицијата едноставно ме извлече од кревет. Во тоа време можев само да ги мрднам прстите и вратот. Ме сместија количка, ми го одземаа телефонот и ме однесоа.

Таа додава дека е обвинета дека го нападнала Пакистанецот со нож.

-Тоа е измислица. Тоа е муслиманска земја, во која законот ги штити мажите, вели таа.

Стетсјук се вратила во Русија после три месеци во затвор, додека нејзиниот шеф кој бил депортиран во Пакистан, поминал без казна.

Манекенката сепак признава дека згрешила што ја прифатила работата и вели дека имала „луда среќа“.

Најчитани

Твитови