Напиток со кој ќе го исчистите организмот од никотин и катран

Ако пушите цигари подолго од неколку години, вашите плуќа се сигурно многу оштетени поради отровите кои со тек на време се таложат. Затоа е важно, од време на време да ги исчистите, а ние ви предлагаме да го испробате овој напиток.

Благодарение на комбинација на куркума, ѓумбир и лук, познати продукти кои ги чистат и ослободуват токсините од телото, овој напиток се покажал како многу делотворен во чистењето на плуќата.

Во продолжение ви откриваме како да го направите, во удобноста на вашиот дом.

Потребни состојки:

1 литар вода

2 лажици куркума

400 г кафеав шеќер

корен од шумбир, рендан

400 г лук, ситно сечкан или пасиран

Начин на подготовка: 

во сад истурете ги водата и шеќерот и загревајте се’ додека не зоврие. Кога ќе зоврие, додајте куркума, ѓумбир и лук. Измешајте ги состојките, тргнете од ринглата и оставете да се излади.

Напомена: подготвениот напиток чувајте го во фрижидер. Смесата треба да ја земате два пати дневно. Најидеално би било две лажици на гладен стомак и навечер, пред спиење.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови