Ќе ви се згади: Таа заработува од овој фетиш, а мажите лудуваат по него (Фото)

Ја напуштила работата како сметководител поради новата професија. Аринда Дторм Вивер не ни сонувала дека ќе заработува огромни суми на пари благодарение на нејзините нокти.

Таа ја оставила својата високоплатена работа за да се посвети на фотографирање на нокти, како и правење на видеа за мажи на кои тоа им е фетиш.

Се започнало откако осамената Аринда, по втората мастектомија, направила блог на кој пишувала за својата борба со болеста, но и објавувала фотографии на кои ги лакира ноктите.

Останала шокирана од бројните барања од мажи кои сакале да ја гледаат како ги лакира своите нокти од 15 сантиметри.

„Не знаев дека таков свет постои. Кога се вклучив запознав потполно нов свет и започнав бизнис со кој ми се промени животот“, вели таа.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови