13-годишната Русинка, е првата жена која влезе во историјата со ДВОКРАТЕН СКОК ВО РУТИНА! (Видео)

Руската фигуристка Александра Трусова стана првата жена што слета два четворни скокови во една слободна скејт рутина на Интернационална Светска Унија (ИСУ) Светско Јуниорско Лизгање на Првенство во Софија, Бугарија.

Трусова ја освои титулата светска титула по седми пат во последните осум години, исто така, поставувајќи личен рекорд со 153,49 поени и постигнувајќи вкупно 225,52 поени.

Тинејџерката е исто така првиот женски лизгач кој ќе се натпреварува со четирикратен „toeloop“. Покрај тоа, ниту една жена досега не слетала два квадрати во една рутина. Единствениот чист, целосно ротиран квад за жени на меѓународна конкуренција му се припишува на Мики Андо, кој пристигна на „quad Sal“ на финалето на Гранд При.

"Многу сум среќена што победив, но уште посреќна сум што ги следев двата квадрати", рече Трусова, како што беше цитирано од ИСУ, "јас се подготвив за тоа и го направив тоа".

Трусова не може да се натпреварува на високи светски шампионати до 2020 година поради барањата за возраст.

Незаборавна забава: Кафана Тарапана го прослави својот прв роденден!

Галерија: 

Кафана Тарапана го прослави својот прв роденден! 

Една година исполнета со незаборавни моменти и уживање! Уникатно место за одлична забава, превкусна храна и загарантирано одлична атмосфера. После 1 година работа со над 100 забави, повеќе од 50 семејни прослави, дефинитивно станаа омилено место во градот на секоја генерација. Тарапана не е само обична кафана ова е кафана со душа во која се ужива во комбинација со вкусна храна и разновидна музичка програма.

Вчеравечер по повод една година постоење направија незаборавна роденденска забава. Како секогаш, и овој пат се потрудија на своите гости да им приредат повеќе од одлична забава. За атмосферата да биде вистинска "тарапана" се погрижија безвременскиот Дарко Филиповиќ и Dj Boban Nikolic.

Во продолжение погледнете дел од атмосферата:

Галерија: 

Нова жешка акција во реалното шоу „Задруга 2“: Бане и Зерина заборавија на камерите и се препуштија на страстите! (ВИДЕО)

„Задруга 2“ се повеќе личи на еротско реално шоу. Поради фактот што 24 часа учесниците се под видео надзор, што е и нормално, тие упорно бараат место каде ќе се сокријат и разменат пар нежности. Засега единствено место каде нема камери е туш кабината па ова е омилено место на паровите! Последни кои беа уловени на ова место беа Бане и Зерина...

Позната руска актерка физички нападна жена од публика, откако таа го спомна нејзинот син кој има Дунов синдром! (ВИДЕО)

Познатата руска актерка Евелина Бледанс физички нападна жена од публиката, откако на несоодветен начин го спомна нејзинот син кој има Дунов синдром.

Четириесетидеветгодишната актерка која го очекува своето трето дете, гостуваше во емисијата „Во живо“ и зборуваше за бременоста во постари години, а една жена во публиката и рече дека го загрозува зравјето на нејзиното неродено дете, бидејќи во тие години е опасно да се раѓа.

„Што ти е? Сакаш да родиш уште едно болно дете? Сакаш да имаш уште едно дете со Даунов синдром? На никој не му се потребни такви деца, ни тебе, ни на општеството“, рече Елена Лебедева, жената од публиката.

Актерката по оваа изјава, мирно стана, тргна кон неа и и удри шамар пред камерите.

„Ќе те искршам. Тоа е мое дете. За мене можеш да зборуваш што сакаш, но остави ги на мира моите деца“, рече актерката.

Најчитани

Твитови