Најневообичаени решенија за бојата во внатрешноста на домот, ќе направат УНИКАТНОСТ! (Галерија)

Оригинални решенија во боја

Додајте светли бои на дизајнот - задачата е комплексна. Многумина се плашат да ги користат без помош на специјалисти и да застанат во стандардни бои. Неколку корисен совет   да ви помогне да ја надминете оваа бариера.

Комбинација од портокалова и сина

Оваа комбинација често се користи за детски соби и е потценета од возрасните. И целосно залудно, сино-портокалова боја ќе ја направи просторијата стилска и невообичаена. Оваа комбинација изгледа светла и потсетува на лето. Можете да го декорирате дневната соба во сини или тиркизни бои и да додадете неколку акценти од портокал. Особено се популарни кобалт и праски.

Оваа комбинација го карактеризира класичниот ретро стил, но во нашата земја не е популарна. Иако оваа комбинација се смета за една од најпознатите весели и сончеви. Во зависност од осветленоста на сенките, може да се користи во секоја соба, како и во кујната. Овие бои може да се разредуваат во сребрени сиви нијанси.

Хармонична мешавина на светло зелена и сочна жолта боја

Комбинацијата на овие бои се користи не само во класични ентериери, но исто така и во модерната. Особено погоден е за соба во стил на минимализмот или во футуристички дизајн. Невообичаено ќе изгледа комбинација од светло-жолта и светло зелена боја.

Убава кафеава и романтична розова

Слична комбинација на бои се користи во популарен стил   Шеби - шик. Собата во кафеаво-розова боја шема ќе изгледа многу пријатна и декоративна. Особено погоден за спална соба или детска соба.

Нијанси на кафена и сина боја

Оригиналната комбинација на разлика од боите може да се освежи и смири. Оваа универзална комбинација која ќе ги украсува секоја соба. За да креирате соба во скандинавски стил, можете да користите нијанси на тиркизна и чоколада. Кабинетот ќе изгледа одлично во богата сина и темно кафеава боја. За спалната соба ќе одговараат нежно - сини и беж тонови.

Овие бои се погодни за екстравагантни и смели идеи. Тие ќе создадат одлично расположение и ќе дадат сок и светлина во секој ентериер. За спалната соба може да се применат фисташки и јорговански тонови.

Невообичаени решенија во боја се многу, но не заборавајте за хармоничната интеракција на избраните бои и општите стилови на собата.

Нијанси за користење на боја во внатрешноста

Оригиналното решение во дизајнот на собата е слика на индивидуални архитектонски елементи. Ова може да биде покривање на подот, таванот, батериите или прозорските рамки. Како опција можете да го користите.

За оние кои не се осмелуваат да експериментираат со цвеќиња, вреди да се почнуваат мали. На пример, направи јасен акцент на внатрешните врати. Во овој случај, целата соба може да се направи во тивка нијанси. За да ја спроведувате оваа идеја, не треба да купувате нови врати - само да ги пребришете старите.

Интересна одлука е изборот на бојата на мебелот во тонот на ѕидовите. Оваа комбинација ќе ви помогне визуелно да го прошириме просторот и да дадеме пријатна соба.

Вреди да се разгледа идејата и мешање во внатрешноста на шаблони и различни бои. Се препорачува употреба само за четири нијанси.

Исто така можете да ги насликате ѕидовите во неколку нијанси или да го примените ефектот на некомплетност. Во овој случај, зглобовите на двете бои се поврзани со нерамна линија.

Особено храбрата ќе им се допадне идејата, кога заедно со ѕидот ќе наслика дел од предметите што се во близина на овој ѕид.

За многу ентериери, бојата опција е погодна, во која една боја нежно поминува во другиот. Таков дизајн ќе создаде релаксирачка атмосфера во собата.

Кога барате совршено боја спектар, вреди да се покаже имагинацијата и да се слушаат интересни совети. Комбинирање на различни модели и нијанси ќе помогне да се создаде стилски и необичен ентериер, во која ќе биде прикажан идентитетот на неговиот сопственик.

Незаборавна забава: Кафана Тарапана го прослави својот прв роденден!

Галерија: 

Кафана Тарапана го прослави својот прв роденден! 

Една година исполнета со незаборавни моменти и уживање! Уникатно место за одлична забава, превкусна храна и загарантирано одлична атмосфера. После 1 година работа со над 100 забави, повеќе од 50 семејни прослави, дефинитивно станаа омилено место во градот на секоја генерација. Тарапана не е само обична кафана ова е кафана со душа во која се ужива во комбинација со вкусна храна и разновидна музичка програма.

Вчеравечер по повод една година постоење направија незаборавна роденденска забава. Како секогаш, и овој пат се потрудија на своите гости да им приредат повеќе од одлична забава. За атмосферата да биде вистинска "тарапана" се погрижија безвременскиот Дарко Филиповиќ и Dj Boban Nikolic.

Во продолжение погледнете дел од атмосферата:

Галерија: 

Нова жешка акција во реалното шоу „Задруга 2“: Бане и Зерина заборавија на камерите и се препуштија на страстите! (ВИДЕО)

„Задруга 2“ се повеќе личи на еротско реално шоу. Поради фактот што 24 часа учесниците се под видео надзор, што е и нормално, тие упорно бараат место каде ќе се сокријат и разменат пар нежности. Засега единствено место каде нема камери е туш кабината па ова е омилено место на паровите! Последни кои беа уловени на ова место беа Бане и Зерина...

Позната руска актерка физички нападна жена од публика, откако таа го спомна нејзинот син кој има Дунов синдром! (ВИДЕО)

Познатата руска актерка Евелина Бледанс физички нападна жена од публиката, откако на несоодветен начин го спомна нејзинот син кој има Дунов синдром.

Четириесетидеветгодишната актерка која го очекува своето трето дете, гостуваше во емисијата „Во живо“ и зборуваше за бременоста во постари години, а една жена во публиката и рече дека го загрозува зравјето на нејзиното неродено дете, бидејќи во тие години е опасно да се раѓа.

„Што ти е? Сакаш да родиш уште едно болно дете? Сакаш да имаш уште едно дете со Даунов синдром? На никој не му се потребни такви деца, ни тебе, ни на општеството“, рече Елена Лебедева, жената од публиката.

Актерката по оваа изјава, мирно стана, тргна кон неа и и удри шамар пред камерите.

„Ќе те искршам. Тоа е мое дете. За мене можеш да зборуваш што сакаш, но остави ги на мира моите деца“, рече актерката.

Најчитани

Твитови