Секс исповед на студентка од Белград: „Долго не сум се...А ми треба“!

“Се доселив во таа зграда на 19 години, кога започнав да студирам. Не помина многу, запознав неколку комшии и нешто се случи во тоалетот, па настана проблем со водата, после тоА го повикав мојот комшија водоинсталатер кој живееше неколку ката подоле да ја поправи. После 20-тина минути ја отворив вратата и пред неа беше тој крупен, мускулест маж. Како и обично, и него го загледав во меѓуножјето но не се гледаше добро, поради неговиот комбинезон. Тргнавме кон тоалетот, а бидејќи проблемот со водата настана кога планирав да се тушиарм, бев облечена во баде мантил, а под тоа бев гола. Баде мантилот ми беше до колена, меѓутоа добро се гледаше мојата фигура и моите облини. Забележав дека ме гледа на ист начин како и голем дел од мажите, но не сакав од себе да правам будала се додека не бидам сигурна дека сака да ме легне. Го оставив на мира да работи, а кога заврши со работа, го повикав во кујната да го почестам пијачка, бидејќи не сакаше да ми наплати.

Тука започнавме да разговараме и тој ме праша дали живеав сама во страв и дека треба да најдам некој што ќе ме штити. Тука се намести, а јас демек случајно напоменав дека пробав со момчиња и дека не сум баш задоволна со оние што се моја генерација и со она што тие можат да ми го понудат, и дека отсега во предвид кај мене доаѓаат само зрели мажи кои знаат што сакаат. Ширум ги отвори очи и ме погледна:

‘Па имаш ли некој таков?’,

‘Искрена да бидам, немам, бидејќи се уште никој не познавам, но навистина ми фали...’, но тој не сфати веднаш.

‘Па тешко е кога си сам во нов град...’,

‘Па да, но ми фалат повеќе работи од тоа’, реков и се насмеав за да го тргнам нервозното лице.

Тие зборови на него делуваа толку силно, што по неговиот израз на лицето веднаш сфатив дека доби ерекција. Ги облизнав усните и благо реков

‘Долго не сум се...А ми треба’, станав и дојдов до него, му седнав на ногата додека седеше на столот и веднаш ја почувствував неговата ерекција. Кружев со мојот задник во неговиот скут, додека не сфати, ме зграби и почна да ме допира каде што ќе стигне. Станав, го фрлив мантилот позади себе, а тој брзо излезе од комбинезонот, под него носеше некои мали гакички. Неговиот алат јасно се гледаше, не многу долг, но проклето дебел. Не му остана долго во гаќите, бидејќи го фатив и извлеков. Додека се бакнувавме, клекнав и со орален секс уживав во неговата дебелина. Потоа, се качивме во соба, каде што набрзо тој ‘влезе во мене’. Ме исполни толку добро, како да беше создаден за мојата вагина. Со мисионерска поза уживавме и двајцата, стигна доволно за да заврши во моите усни.

На крај се поздравивме!

‘Комшија, многу си профи. Од сега, штом нешто ми се расипе, да знаеш...’ му намигнав додека брзо се облекуваше, после тоа што излезе од мојот стан”, раскажува една анонимна студентка од Белград.

Ситуации каде Кардашијан-Џенер си „краделе“ облека една од друга и копирале изглед!

Оние кои имаат сестра, знаат како е постојано да си менуваат, позајмуваат, а понекогаш и крадат облека, па дури истото некогаш се случува и помеѓу мајка и ќерка.

На оваа навика не се имуни ниту славните личности, кои можат да имаат што ќе посакаат, но сепак некогаш одлучуваат да го ископираат изгледот на мајката/ќерката/сестрата.

Можеби не сте забележале, но девојките од Кардашијан-Џенер семејството често го прават тоа и се појавуваат во ист аутфит, со мала промена во стајлингот.

Па така, мама Крис често знае да облече некое парче облека од богатиот гардеробер на ќерките, а и сестрите често си менувале облека и копирале меѓусебни стајлинзи низ годините.

Што се пребарувало најмногу на Google во 2018 година?

2018 година е пред крајот, но ќе остане во сеќавањата како многу интересна и турбулентна година за интернет заедницата.

Он-лајн просторот одамна е огледало на човештвото и настаните кои очигледно ја брануваат планетата. Ова ни овозможува кон крајот на секоја година да направиме аматерски психолошки профил на човечкиот род, според она што најмногу го пребарувал во годината која изминува.

Во топ 10 пребарувањата доминираат славните лица кои го изгубија својот живот во 2018 год.

Можеби и ќе претпоставите што најмногу се пребарувало на Google во текот на 2018 година, но еве ја и официјалната потврда:

 1. Светското првенство во фудбал

 2. Авичи

 3. Мек Милер

 4. Стен Ли

 5. Black Panther

 6. Меган Маркл

 7. Ентони Бордејн

 8. XXXTentacion

 9. Стивен Хокинг

10. Кејт Спејд

Зошто за време на славата се пали свеќа?

Свеќата е неопходен дел од ритуалите кои православните христијани ги спроведуваат за време на семејните слави.

Православните христијани кога имаат домашна слава, тие всушност го слават светецот заштитник на нивниот дом. Тогаш целото семејство се собира околу поставената маса, се споделуваат љубовта, слогата и мирот. По желба, се канат и гости.

Се верува дека славската свеќа е дар на семејството кон Бога. Таа претставува светлина на вербата и се пали при сечењето на славската погача. Според традиционалните верувања, молитвата и славската свеќа привлекуваат добра енергија и ја чистат душата од негативни елементи.

Многумина оставаат свеќата да гори во текот на целиот ден на славата, а остатокот од нејзе се пали за другите верски празници кои семејството ги слави. Може да се остави и под домашниот иконостас да догори.

Свеќите се неизоставна декорација за време на верските празници, а често се поврзуваат и со релаксирачки и медитативни својства, кои ги чувствуваат оние кои веруваат дека пламенот е светлина кон Бог и неговиот пат.

Најчитани

Твитови