Принцот Хари и Меган Маркл во Кенсингтон Палас ќе живеат во НАЈУБАВАТА КУЌА! (Видео)

Согласност правилата кои се наложени во Кралското семејство, Хери и Меган ќе живеат во склоп на Кенсингтон палатата, во куќичка која ќе биде само за нив. 
Нивната куќичка е сосема мала се состои само од 100/200 квадрати има две соби, две купатила, дневна и кујна, во споредба со куќата на неговиот брат Вилијам кој е само на неколку минути одалечен од него кој живее во куќа која има 22 соби за почеток... 

Но како што наведуваат изворите на палатата, на почетокот од бракот во таа мала куќичка која е прав рај, живееле Вилијам и Кејт!
Во видеото можете да погледнете како всушност вистински изгледа таа мала куќичка на Хери и Меган. 

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови