Се сеќавате на Смит од „Сексот и Градот“? Еве како изгледа денес

 

Нетрпеливоста помеѓу Сара Џесика Паркер и Ким Катрал неодамна ескалираше со тоа што Ким јавно и порача на колешката да ја остави на мир, како и дека таа не и е ниту семејство ниту пријател за да во деновите кога почина нејзиниот брат и праќа поддршка.

За расправијата помеѓу славните актерки веќе неколку недели медиумите непрекинато пишуваат, а фановите се разочарани од фактот дека нивните миленички не се во добри односи. Ким Катрал токму поради тоа не сака да го снима третиот дел од филмот „Сексот и градот“.

Сега се огласи и згодниот Смит, односно актерот Џејсон Луис, која во разговор за КТЛА во Лос Анџелес бил прашан на чија страна е во овој јавен конфликт.

– Ако не можеш да кажеш ништо убаво, тогаш не кажувај ништо. Морам да кажам дека Сара секогаш беше толку мила и толку професионална, и мислам дека луѓето треба да се сеќаваат на нивната грациозност и на работите кои им ги пружија. Тука ќе застанам, затоа што немам ништо добро да кажам – рекол Смит. Меѓутоа, новинарот Сем Рубин не бил задоволен од одговорот на Луис, па го прашал дали убавите критики за Сара, всушност, значат дека е во нејзиниот тим.

– Би можел да кажам „да“. Каква грациозна дама. Секогаш беше толку добра кон мене – се изјаснил актерот.

– Другите луѓе не биле добри кон тебе? – прашал новинарот.

– Сара беше извонредна – кратко и јасно одговорил Луис.

Да потсетиме, Џејсон Луис во серијата „Сексот и градот“ го толкуваше ликот на Смит, љубовникот и љубовта на Саманта Џоунс, кој единствено успеал да ја „скроти“ во врска. Но, очигледно подобар впечаток во реалниот живот му оставила нејзината лута соперничка.

Еве како денес изгледа секси заводливиот Смит:

Ситуации каде Кардашијан-Џенер си „краделе“ облека една од друга и копирале изглед!

Оние кои имаат сестра, знаат како е постојано да си менуваат, позајмуваат, а понекогаш и крадат облека, па дури истото некогаш се случува и помеѓу мајка и ќерка.

На оваа навика не се имуни ниту славните личности, кои можат да имаат што ќе посакаат, но сепак некогаш одлучуваат да го ископираат изгледот на мајката/ќерката/сестрата.

Можеби не сте забележале, но девојките од Кардашијан-Џенер семејството често го прават тоа и се појавуваат во ист аутфит, со мала промена во стајлингот.

Па така, мама Крис често знае да облече некое парче облека од богатиот гардеробер на ќерките, а и сестрите често си менувале облека и копирале меѓусебни стајлинзи низ годините.

Што се пребарувало најмногу на Google во 2018 година?

2018 година е пред крајот, но ќе остане во сеќавањата како многу интересна и турбулентна година за интернет заедницата.

Он-лајн просторот одамна е огледало на човештвото и настаните кои очигледно ја брануваат планетата. Ова ни овозможува кон крајот на секоја година да направиме аматерски психолошки профил на човечкиот род, според она што најмногу го пребарувал во годината која изминува.

Во топ 10 пребарувањата доминираат славните лица кои го изгубија својот живот во 2018 год.

Можеби и ќе претпоставите што најмногу се пребарувало на Google во текот на 2018 година, но еве ја и официјалната потврда:

 1. Светското првенство во фудбал

 2. Авичи

 3. Мек Милер

 4. Стен Ли

 5. Black Panther

 6. Меган Маркл

 7. Ентони Бордејн

 8. XXXTentacion

 9. Стивен Хокинг

10. Кејт Спејд

Зошто за време на славата се пали свеќа?

Свеќата е неопходен дел од ритуалите кои православните христијани ги спроведуваат за време на семејните слави.

Православните христијани кога имаат домашна слава, тие всушност го слават светецот заштитник на нивниот дом. Тогаш целото семејство се собира околу поставената маса, се споделуваат љубовта, слогата и мирот. По желба, се канат и гости.

Се верува дека славската свеќа е дар на семејството кон Бога. Таа претставува светлина на вербата и се пали при сечењето на славската погача. Според традиционалните верувања, молитвата и славската свеќа привлекуваат добра енергија и ја чистат душата од негативни елементи.

Многумина оставаат свеќата да гори во текот на целиот ден на славата, а остатокот од нејзе се пали за другите верски празници кои семејството ги слави. Може да се остави и под домашниот иконостас да догори.

Свеќите се неизоставна декорација за време на верските празници, а често се поврзуваат и со релаксирачки и медитативни својства, кои ги чувствуваат оние кои веруваат дека пламенот е светлина кон Бог и неговиот пат.

Најчитани

Твитови