По разводот, Емина и Мустафа се сложија само околу една работа

Пејачката Емина Јаховиќ изненади со признанието дека се разведува од Мустафа Сандал, а по бројните шпекулации, парот се сложи јавно само околу една работа. 

Станува збор за смртта на познатиот физичар Стивен Хокинф, кој утрово почина на 76 годишна возраст. Поранешните сопружници преку Инстаграм се збогуваа со познатиот научник.

И покрај сите потешкотии и препреки, дури и црни дупки, таа насмевка и ентузијазам го направија Хокинг нежен и вистински суперхерој. Во ова кратко време кое го помина на Земјата размислуваше за сите нас - порача турскиот пејач со фотографија од Стивен.

Се огласи и Емина, а низ фотографија од физичарот напиша: „Почивајте во мир професоре“.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови