Ксенија беше една од најатрактивните жени на Балканот, а еве како изгледа сестра и

Од смртта на познатата пејачка поминаа 8 години, а нејзината полусестра никогаш не ја заборавила. 

„Ксенија беше енергична личност, која можеше се да направи. Имаше јак и цврст став. Толку бунтовна, своја и единствена пленеше со добрина и убавина“, вели Миа за својата постара сестра, која во март 2010 година беше убиена од страна на нејзиниот дечко Филип Каписода, кој потоа се самоуби.

„Многумина велат дека личам на неа. Често ги слушам нејзините песни и ги гледам нејзините спотови“, додава Миа. 

Темна коса, убави црти на лицето, полни усни... Не е ни чудо што на социјалните мрежи Миа има голем број на следачи, а еден ден би сакала да стане актерка.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови