Спречете ги пролетните алергии само со еден напиток

Потребни состојки:

– 1 морков

– 2 поголеми портокали

– половина краставица

– 5-10 листови нане

– 20 г. свеж корен од ѓумбир

Начин на подготовка:

Сите состојки треба добро да се измијат и излупат, а потоа се ставаат во блендер.

Портокалите го заштитуваат имунолошкиот систем бидејќи се одличен извор на витамин Ц, нането е одлично природно инхалаторно средство за респираторниот систем, кој најмногу страда во пролет. Ѓумбирот ги намалува главоболките, кои можат да се појават како резултат на често кивање, а освен тоа е и моќен антиоксиданс.

Доволна доза од овој напиток е една чаша дневно, која треба да се испие наутро пред појадок.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови