Научниците потврдија: На жени им треба повеќе сон од мажите

Група научници од Универзитетот „Лофброу“ во Англија потврдија дека на жените им е повеќе потребен сон отколку на мажите за да функционират нормално.

Причината е едноставна – мозокот на жената е многу покомплициран од мозокот на мажот, што значи дека на жената ѝ е потребно повеќе време за одмор и за заздравување.

Женскиот мозок е покомплициран бидејќи има моќ да извршува повеќе работи одеднаш.

Единствениот проблем што се јавува ако не спиеме доволно, недостигот од сон влијае на состојбата на жената, расположението и на енергијата.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови