Баерн и кога не треба победува (Видео)

Фудбалерите на Баерн Минхен не се грижеа многу вечерва за победа од 5:0 во првиот меч во осмина финалето на Лигата на шампиони против Бешикташ. Тие на реваншот им нанесоа пораз на турците со 3:1.

Баварската „машина“ во реваншот играше најдобро што знае, бескомпромисно, напаѓачки и со стил.

Така веќе во 18-та минута дојде во предност.

Екипата на Бешикташ не сакаше по вторпат да се избрука пред своите навивачи и гледаа на најдобар можен начин да го избегнат поразот, но залудно.

.

Гонул во 46-та минута постигна автогол со што се беше готово. Ни подоцнежниот погодок на Левандовски не значеше многу бидејќи резултатот веќе беше решен.

Кога рекламата е беспрекорно доба, ефектот е следен! (Видео)

Добра реклама значи добар профит и за газдата и за вработените... Но што со потрошувачите?

Ќе ве насмее до солзи ова видео, во кое желбата за секнударно слабеење и без напор, го натерала буцкото да купи крема со која ќе добие „мускули“! 

 

Колач за 30 минути: Чоколаден путер од кикирики!

Колач кој се топи во уста и остава без здив.
Магични се слатките задоволста, особено кога се толку совршено подготвени, а нивната подготовка не трае долго.

Подготовката на колачот е лесна и едноставна, не одзема повеќе од половина час, а вкусот е како да е приготвуван со часови додека да се добие тоа совршенство. 

Во видеото подоле го имате цел рецепт за негова подготовка:

 

Најчитани

Твитови