Водич низ неговиот ум: Четири допири со кои тотално ќе го излудите

Навикнавте да добивате совети ислучиво од жени, меѓутоа овој пат е направен преседан. Во продолжение следат реченици кои исклучиво мажи ги креирале за вас:

1. Допир на коленото

Додека седите во негова близина, нежно допрете му го коленото кога сакате да му кажете нешто возбудливо. како на пример: „Ова мора да го слушнеш!“ Тоа е повеќе од очигледен доказ колку ви се допаѓа.

2. Попатен допир

Додека му се доближувате или поминувате покрај него, нежно со ноктите поминете низ ивицата на неговиот врат и коса. Има нешто животинско во допирот на тој дел од телото.

3. Мириснете го 

Речете му дека „Прекрасно мирисаш! Кој е тој парфем?“, а потоа доближете му се и помирисајте го неговиот врат. Така ќе го почувствува вашиот здив на вратот, вашата рака на рамето, како и вашиот мирис.

4. Гушнете го со цело тело

Не го гушкајте младко и срамежливо. Замислите дека се обидувате да споите максимална површина на две тела. Бидете храбри и останете во негова прегратка секунда повеќе.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови