Неоткриени детали за животот на Сара Џесика Паркер

Родена е на 25 март, а годинава наполни 53 години. 

1. Не била во „фазон“ да се пријави за улогата на Кери

Кога одела да се пријави за улогата на Кери Бредшо, улогата која и го промени животот, актерката не брзала...

„Не сум работела на серии 10 години“, бил нејзиниот коментар, иако и било понудено и место на продуцент доколку потпише договор.

Се согласила дури кога нејзиниот агент и соптуг Метју Бродрик и рекол дека е лудо да се одбие таква прилика.

2. Се омажила во црно

Во мај 1997 година, Сара и Метју се заколнале на вечна љубов. Невестата носела црно, а ова е причината за тоа:

„Ми беше срам да се омажам во бело, а ни тој ни јас не сакавме да привлекуваме многу внимание...се каам за тоа секако“

3. Била во врска со Реберт Дауни Џуниор додека тој се борел со зависностите

„Бев себичен...Сакав да пијам, имав многу проблеми со дрогата, но неа тоа како да не и беше важно. Ми пружи дом и разбирање. Се обиде да ми помогне. Умееше да ме отрезни и потоа да одиме да купиме мебел заедно. Таа е една сила од жена“, вели Роберт за Сара.

Парот бил во врска 7 години.

4. Единствена која не се соблече во серијата

По договорот, Сара Џесика Паркер нема ниедна гола сцена во „Сексот и градот“, за разлика од останатите три колешки Ким Катрал, Синтија Никсон и Кристин Дејвис.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови