Мората жали што пребрзо се вратил на теренот по повредата

Напаѓачот на Челзи, Алваро Мората, жали за неговата одлука побрзо да се врати во игра по повреда на грбот, која ја доби во декември.

Шпанецот успешно ја започна својата кариера на „Стемфорд Бриџ“, со седум погодоци во првите осум натпревари за тимот.

– Се беше во ред, пред да се појават проблемите со грбот. Играв со голема болка и ќе беше подобро да запрам, но навистина сакав да играм со моите соиграчи, за клубот и навивачите. Сега тоа е во минатото. Мојата прва година во Челзи можеше да биде подобра, но има уште натпревари и можеме да го освоиме ФА Купот, вели Мората.

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови