Скандал од светски размери: Дали е ова доказ дека Лигата на шампиони е наместена!? (Фото)

Скандал ја тресе Лигата на шампиони пред почетокот на ждребките за полуфинале. Станува збор за продажбата на билети на натпреварот меѓу Рома и Ливерпул, како и дека противниците веќе се знаат. а ждребката не е направена...

Фудбалерите на Рома ја победија Барселона со 3:0 во реваншот од четвртфиналето и ја исфрлија од Лигата на шампиони!

Чудо се случи! Рома по 1:4 на „Нау Камп“ успеа да ја победи големата Барселона на својот „Олимпик“ со 3:0! Едно од најголемите чуда во историјата на фудбалот!

Но, секако секое чудо трае три дена, така и ова волшебство не може да помине без скандал.

Имено, на Твтер се прошири фотографија за влезниците за полуфиналниот меч меѓу Рома и Ливерпул! И тоа на неколку часа пред почетокот на жребката кога треба да се бираат противниците!

За што тука всушност се работи и што навистина се случило ќе биде јасно во следните неколку дена, а до тогаш сите ќе се прашуваме дали најелитното европско натпреварување всушност е намесетно!? На официјалната страна на Рома пишува дека по картите за мечот во Серија А против Џенова, следна која може да се купу е онаа против Либерпул во Лигата на шампиони.

Ова стоеше на сајтот на Рома неколку минути, а потоа беше избришано. Но, секако не им промакна на навивачите кои на социјалните мрежи го споделија следниот противник на италијанскиот прволигаш!

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови