Скандал од светски размери: Дали е ова доказ дека Лигата на шампиони е наместена!? (Фото)

Скандал ја тресе Лигата на шампиони пред почетокот на ждребките за полуфинале. Станува збор за продажбата на билети на натпреварот меѓу Рома и Ливерпул, како и дека противниците веќе се знаат. а ждребката не е направена...

Фудбалерите на Рома ја победија Барселона со 3:0 во реваншот од четвртфиналето и ја исфрлија од Лигата на шампиони!

Чудо се случи! Рома по 1:4 на „Нау Камп“ успеа да ја победи големата Барселона на својот „Олимпик“ со 3:0! Едно од најголемите чуда во историјата на фудбалот!

Но, секако секое чудо трае три дена, така и ова волшебство не може да помине без скандал.

Имено, на Твтер се прошири фотографија за влезниците за полуфиналниот меч меѓу Рома и Ливерпул! И тоа на неколку часа пред почетокот на жребката кога треба да се бираат противниците!

За што тука всушност се работи и што навистина се случило ќе биде јасно во следните неколку дена, а до тогаш сите ќе се прашуваме дали најелитното европско натпреварување всушност е намесетно!? На официјалната страна на Рома пишува дека по картите за мечот во Серија А против Џенова, следна која може да се купу е онаа против Либерпул во Лигата на шампиони.

Ова стоеше на сајтот на Рома неколку минути, а потоа беше избришано. Но, секако не им промакна на навивачите кои на социјалните мрежи го споделија следниот противник на италијанскиот прволигаш!

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови