Самохрана мајка открива како ја издржува ќерка и: Не излегувам со мажи за помалку од 100 долари

Џордин Смит е самохрана мајка и не може да ја издржува својата ќерка. Таа тешко ги балансира месечните трошоци бидејќи нема право на помош. Често ги менува работните места, а дополнително работи и како келнерка.

Помош пронашла на еден веб сајт, така што пронаоѓа мажи кои и плаќаат од 150 до 200 долари за излегување и платонска врска.

„Мажите сами ги праќаат понудите, а јас бирам. Не е тоа ништо страшно, но не излегувам за помалку од 100 долари“, вели таа.

Смит вели дека оваа работа нема никаква врска со проституција.

„Немав многу очекувања и со тешко срце се пријавив на веб сајтот. Објаснив дека сум забавна, весела, но и дека не сакам физички контакт и врзување. Бев многу нервозна на почетоктот“, вели таа и признава дека и било посебно тешко да и објасни на ќерка и како одеднаш почнала да заработува поголема сум на пари.

„Станува збор за компанија која стои зад мене, не правам ништо нелегално и тоа е најважно. Немам намера да се занимавам со оваа работа до крај на животот. Планирам да соберам пари како почетен капитал и да отворам свој мал спа центар“, додава таа.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови