Добро задоволство: Мал или голем пенис?

Често се зборува дека големината на пенисот не е важна, вистината е дека секоја жена  сонува за долг пенис. Сепак шансите за да запознаете маж кој ќе биде надарен не се толку големи.

Вистината е дека само 15% од мажите имаат пенис кој е подолг од 18 сантиметри, а кај само 3% е подолг од 20 сантиметри. Во најголемиот број на случаеви должината не изнесува повеќе од 13 сантиметри, што е сосема доволно за исполнувањето на желбите на секоја жена.

Инаку најосетливиот дел кај жената се наоѓа на 7 сантиметри. Одлучувачкиот фактор е ширината а не должината којa го причинува задоволството и ствара чувство на исполнетост.

Тајната е во применувањето на некои трикови и вештини со кои би ги погодиле осетливите точки. Доколку повеќе ја сакате мисионерската поза би ви препорачале под женското да ставите перница. Добра идеја е исто така и да конзумирате малку алкохол да се опуштиле.

Подолга предигра нема да ви штети дури може и да го зголеми дотокот на крв во вашиот пенис а со зголемена ерекција задоволството кај партнерката ќе биде поголемо.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови