Светот полуде: Татко си ја фрли едногодишната ќерка од покрив во знак на револт против рушењето дивоградбите

Триесет и осум годишен маж, ја фрли својата едногодишна ќерка од покрив изразувајќи револт кон полицијата поради рушењето на дивоградбите.

Настанот се случил во Квадвеси во Јужна Африка. Мажот првенствено ги предупредил полицајците дека ако не сопрат со рушењето ќе ја фрли својата ќерка. Бидејќи тие не го послушале, тој со девојчето во раце се качил на покривот. Полицијата веднаш му се приближила и се обидувала да го разубеди, но не успеала. На крај, тој ја фрлил својата ќерка. Трагедијата била спречена од страна на еден полицаец кој го фатил детето, по што таткото бил приведен.

Еве како изгледала целата драма:

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови