Кој рече дека жените, живеат подолго од мажите? (Видео)

Според безброј научни истражувања, докажано е дека жените живеат подолго од мажите. 
Некои од истражувањата тврдат дека тоа е поради потребата и подолгото спремање од мажите, други викаат дека тоа е поради тоа што жените трошат многу повеќе време на паркирање, а трети мислат дека тоа поради трпењето на преголеми боли од месечните циклуси, бременоста и породувањето.
Но според скоро објавеото видео, од интернет порталот „Lad Bible“ дефинитивно е дека можеби нешто пропуштиле научниците или овие жени веќе преживеале се и сешто, па ова им било опомена да олабават и да се смират! 

Дефинитивно има нешто што ни науката не би можела да го објасни, но погледнете го ова видео посекако ќе измами насмевка на васите лица во овој тмурен понеделнички ден!  

 

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови