ДЕСТИНАЦИЈА за имагинација: „Exuma“ е местото каде што сакаме да бидеме! (Видео)

Откријте ја „Exuma“:

Со сафир-сина вода насекаде, „The Exumas“ се егзотична колекција на дестинации за соништа. Плажи без отпечатоци и ултра ексклузивни одморалишта и острови погодни за славни личности го прават овој тропски рај апсолутен дијамант. Тука, природата го надминува човекот, крајбрежјата остануваат беспрекорни, а приватните домови играат домаќин на некои од најпознатите светски ѕвезди. „Exuma“ навистина е крајно бегство.

Она што го прави Exumas единствено:

„Exuma“ се архипелаг од 365 брегови и острови, почнувајќи само 35 милји југоисточно од Насау. Откако биле нарекувале Јумеј и Сума (имиња на амерско-индиско потекло), островите поминале низ многу промени во текот на годините. Денес, тие се поделени во три главни области - „Great Exuma, Little Exuma and The Exuma Cays“. Секој нуди свој уникатен „Bahamian“ искуство. „Great Exuma и Little Exuma“ се познати по нивната опкружена релаксација, додека „The Exuma Cays“ делува како игралиште за богатите и познатите, со бројни приватни домови, луксузни одморалишта и плажа на станови покрај плажа.„Exuma“ исто така е богата со историја, бидејќи тие беа решени од британските лојалисти со своите робови по американската револуција.

 

 

 

Беспрекорна кожа: Маска за лице од пиво која мора да ја пробате! (Рецепт)

Дали ви се верува дека ако во маската за лице учествува и пиво, тоа ќе даде неверојатно добри резултати за убавиот изглед на вашата кожа?

Потребни намирници:

Две лажици пиво,

Една лажица овесни јатки,

Една жолча од јајце,

Неколку капки масло од гроздови семки.

Начин на приготвување и употреба:

Исипете го пивото во овесните јатки и оставете половина час да набабрат. Во друг сад добро измешајте ги жолчката и маслото и додадете ги во овесните јатки.

Нанесете ја готовата маска на лицето, вратот и деколтето. Оставете да делува 30 минути и на крај измијте го лицето со млака вода.

Се препорачува маската да се прави 2-3 пати седмично во текот на еден месец.

19 годишната Сања од Скопје го воодушеви жирито на шоуто „Ѕвездите на Гранд!“ (ВИДЕО)

Кон средината на септември започна и новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ со нови правила, со нов член на жирито.

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и 19 годишната Сања Тодоровиќ од Скопје.  По нејзината изведба, доби два гласa од Ана Бекута и Џорџе Давид. Но кога Снежана Ѓуришиќ ја претстави Сања и откри дека е од Макеоднија, жирито беше видно изненадено.

„Ти имаш огромен потенцијал“, истакна Јелена Карлеуша која беше воодушевена што Сања е Македонка, а толку добро отпеа на српски јазик.

Настапот на Сања погледнете го во видеото подолу на 57:07

Нова принова: Се породи сестрата на Кејт - Пипа Мидлтон!

Пипа Мидлтон и нејзиниот сопруг Џејм Метјуз станаа родители на момче, чие име се уште не е објавено.

Пипа се породи во истата болница каде што нејзината сестра Кејт ги роди трите деца. Момчето е тешко 3.628 грама, а извор близок тврди дека се чувстуваат добро. Портпаролот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, изјави дека двајцата се возбудени поради Пипа и нејзиниот сопруг.

Пипа Мидлтон се омажи за менаџерот на хеџ фонд Џејмс Метјуз во 2017 година. Ова е уште една убава вест од Велика Британија, откако пред два дена стана јасно дека принцот Хари и неговата сопруга Меган исто така ќе станат родители следната година на пролет.

Најчитани

Твитови