Што кажува за вас формата на вашите усни?

Научниците и физиономите сметаат дека устата е една од најважните карактеристики на кои треба да внимавате доколку сакате да го откриете карактерот на некоја личност. Ние ги искажуваме нашите мисли вербално, па правејќи го тоа откриваме нешто за нашиот карактер и за нашите психолошки особености. Погледнете дали точно ќе го оцените вашиот карактер според формата на вашите усни.

Полни усни

Луѓето кои ја поседуваат оваа форма се создадени за да се грижат за некого. Ако имате ваква усна, додека сте биле мали сигурно сте потрошиле многу време хранејќи улични мачиња или помагајќи во засолништа за животни. Имате силен мајчински инстинкт и сакате да ги штитите другите. Во стресни ситуации секогаш прво мислите на другите, па потоа за себе. Овие луѓе најчесто се одлични родители.

Горната усна е поголема од долната

Личноста која има вакви усни, едноставно сака да прави сцени. Тие се емоционални, харизматични, го сакаат животот и привлекуваат внимание. Имаат високо мислење за себе и имаат способност да ги привлекуваат другите. Тие обожаваат да се центар на вниманието. Најинтересните пресврти и шеги доаѓаат од нив.

Долната усна е поголема од горната

Бидете искрени, вие не сте за работа во канцеларија. Како може некој да седи цел ден кога има толку интересни работи надвор? Луѓето со вакви усни навистина знаат што значи вистинска забава. Вам ви е потребен енергичен животен стил, нови познаства, нови места за посетување и нови импресии. Вие сте љубопитни, социјални и отворени сте кон сè што е ново. Вие сте од оние личности кои ги водат другите во авантури.

Обични усни

Луѓето кои имаат усни кои изгледаат сосема обично се оние кои имаат балансиран и разумен пристап кон извршување на која било задача. Нивната сила е во способноста да ги слушаат другите. Ја прифаќаат критиката и ги почитуваат мислењата на другите. Речиси невозможно е да ги налутите. И покрај ова, тие сакаат да се шегуваат и да се смеат. Чашата кај нив е секогаш половина полна.

Тенки усни

Луѓето со тенки усни често се осамени. Тие едноставно го сакаат тоа. Исто така се потпираат на себе и можат да се справат со секој проблем. Ако имате тенки усни вие сигурно немате потреба од друштво за да одите во музеј или на некое далечно патување. Но и покрај вашата љубов кон самотијата, вас ви е удобно и кога сте со луѓе. Брзо наоѓате заеднички јазик со сите и ги цените луѓето за нивните постапки.

Остар агол на филтрумот

Овие луѓе се многу креативни. Најчесто завршуваат како талентирани уметници или музичари. Имаат одлична меморија за лица и имиња, одржуваат контакт со сите што ги познаваат и секогаш знаат што се случува. Социјални се, сакаат да се искажат во која било форма и речиси секогаш постигнуваат добри резултати во нивната работа.

Заоблен филтрум

Ако имате вакви усни, веројатно сте внимателни, чувствителни и добри. Можете многу да се разочарате од која било несреќа и секогаш наоѓате време да им помогнете на другите. Помагањето на помалку среќните и грижата за светот околу вас е ваш повик во животот. Луѓето како вас се оние кои го „вртат“ светот.

Усна без филтрум

Овие луѓе се едни од најодговорните и најдоверливите. „Направи го тоа дури и ако боли“ е нивното мото. Тие не знаат што значи зборот „невозможно“ и крајните рокови не ги загрижуваат. Сè ќе се заврши точно на време. Нивните пријатели и семејство знаат дека можат да се потпрат на нив во каква било ситуација. Овие луѓе едноставно се појавуваат и го решаваат секој проблем во еден чекор.

Мали полни усни

Луѓето со овие усни се немирни и сакаат да кокетираат. Најважното нешто во нивниот живот им се чувствата и удобноста. Ако тие не се грижат за нив, никој нема да го направи тоа. Кога ќе ги запознаете може да ви изгледаат себични, но тоа всушност не е така. Тие се внимателни и посветени пријатели, луѓе кои ќе помогнат веднаш штом ќе забележат проблем. Не ги ставаат своите интереси пред оние на другите, но никогаш нема да направат нешто што ќе ги повреди. Поради овој принцип, работите обично излегуваат добро за нив.

Многу тенка горна усна

Луѓето со вакви усни поседуваат неверојатна способност за водење. Речиси како оган наместо крв да тече низ нив. Тие знаат како да ги убедат другите и знаат како да се држат до себе. Животната енергија како да зрачи од нив. Нивниот успех е гарантиран, без разлика што ќе се случи. Сепак, за нив е тешко да бидат во љубовна врска бидејќи главниот принцип во нивниот живот е да бидат некој, а не со некој.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови