Кои се причините, за жените да се одлучуваат за развод?

Терапевтите кои се специјалисти за брак можат да се сметаат и како вистински стручњаци на полето на разводот. Да бидеме искрени, тие често се последниот избор на паровите кои се борат за опстанок на нивниот брак.

Како резултат на тоа, тие поседуваат богатство на знаење кога е во прашање разбирањето на она кое ги фрла сопружниците од колосек и ги тера да се разведат.

Според Кристин Давин, психолог од Њујорк, жените често се чувствуваат како „здраво за готово“ во брачниот однос и сметаат дека бракот е нивната одговорност во целост.

„За да успее бракот и двајцата сопружници треба да работат на него“ – вели Давин.

„Тоа бара, внимание, напор и меѓусебна комуникација, а на крајот на денот, многу жени се прашуваат зошто прават сè за своето семејство и каде е нивниот сопруг во сето тоа. По години неурамнотеженост, многу жени се прашуваат: Зошто воопшто да се трудам?“ – додава таа.

Многу жени, според овој психолог, се чувствуваат како невидливи во бракот и токму тоа ги тера да излезат од него.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови