Мода пролет 2018-та: Трендовски бои кои одлично ќе ви стојат

Една од причините поради кои ја сакаме пролетта е тоа што се внесува ведрина и боја во се. Во последно време модната индустрија се ослабоди од сите ограничувања и секој го носи она што му се допаѓа и на начин на кој му одговара. 

Меѓутоа општиот водич на трендови постои, па дури и кога најдобрите се во прашање. Во продолжение прочитајте ги боите кои оваа пролет ќе бидат тренд и одберете ја онаа која ви е допаѓа:

Лаванда за женствен изглед

Пеперминт за доза свежина во изгледот

Розева и нејзините пудрести нијанси за трансформација

Сина во сите варијанти за впечатилив изглед

Бела за повикување на летото

Жолта за да блеснеме како сонце

Портокалова за да внесеме доза на егзотика

Кремаста за кога не знаме што да одбереме

Црвена за доза љубов

Спенџарска се разголе на плажа во Шпанија! (ФОТО)

Со доаѓање на топлото време и високите температури, јавните личности се впуштија во авантури. И македонската водителка Јелена Спенџарска одлучи слободното време да го искористи за да ги наполни батериите.

Како дестинација за ова лето ја одбра Шпанија, и една од најпознатите дестинации - Палма де Мајорка, па оттаму се пофали со неколку фотографии.

Спенџарска на социјалните мрежи својот сподели неколку фотографии од своите летни лудории и нормално исти на кои го истакна своето тело и перфектна  линија.

Марјана Станојковска проклето секси: Бујните облини во прв план! (ФОТО)

Марјана Станојковска замина на заслужен одмор а жешкото Скопје го замени со рекалсирачка плажа, море и уживање. Истото е документирано и објавено на социјалните мрежи. 

Водителката на својот Инстаграм профил сподели фотографии од крупен кадар каде во преден план се нејзините бујни атрибути. Под истата следеа бура од коментари и лајкови. Позитивни секако...

Мишел Вилијамс од „Destiny's child“ јавно проговори: „Имам проблем и затоа побарав помош во психијатриска болница“!

Пејачката Мишел Вилијамс, која се прослави со женскиот бенд „Destiny's child“ се пријавила на лекување во приватна психијатриска установа поради депресија, јавуваат американските медиуми.

Пејачката која и претходно не ги криеше своите ментални проблеми, од пред неколку дена се лекува во болница близу Лос Анџелес.

„Со години се залагам за тоа, да се подигне свеста за менталното здравје и за охрабрување на луѓето да препознаат кога да побараат помош, поддршка и поттик од луѓето што ги сакаат и се грижат за нив. Сега горда и среќна можам да кажам дека ќе продолжам да бидам пример и неуморно ќе се борам за помош на оние на кои им е потребна“, напиша Вилијамс на социјалните мрежи.

Поранешната пејачка доби голема поддршка од своите колеги, фанови и семејство за одлуката јавно да проговори за нејзината здравствена состојба и со тоа им помогне на многу луѓе во светот кои го имаат истиот проблем. 

Најчитани

Твитови