Броевите на хороскопските знаци: Еве кој е ваш:

Ѕвездите нека ви откријат кој е вашиот среќен број или број кој ве опишва вас, вашиот карактер и секојдневние.

Овен

Бројот 1 им припаѓа на Овните. Секогаш прв, активен, води и брза.

Бик

На Бикот му припаѓа бројот 2. Тој гледа секогаш нешто да има и да постави одредени вредности.

Близнаци

На близнаците им припаѓа бројот 3. Изразена способност за комуникација и двојна природа. Среќен му е и бројот 2.

Рак

На Раковите им одговара бројот 4. Овој број на означува нивната природа, склоност кон театралноста, спортот, децата и младите.

Лав

На Лавот му припаѓа бројот 5. Овој број ја означува склоноста кон секојдневната работа, навиките, грижата за здравјето и медицината.

Девица

На девиците им припаѓа бројот 6. Склоност кон секојдневните навики, грижата за здравјето и медицината.

Вага

На Вагата и припаѓа бројот 7. Овој број означува партнерство, брак и функционирање во пар.

Скорпија

На Скорпиите им припаѓа бројот 8. Ги опишува борбата, страста, дигнување од дното, трансформација и сексуалност.

Стрелец

На Стрелците им одговара бројот 9. Ги карактеризира религијата, филозофијата, слободата и далечината.

Јарец

На Јарците им одговара бројот 10. Поврзан е со напредување, статус и кариера.

Водолија

На Водолиите им одговара бројот 11. Ги карактеризира пријателство, хуманост, социјална служба.

Риби

На Рибите им одговара бројот 12. Овој број претставува соништа, потсвест, мечтаење, лудница, затвор.

Спенџарска се разголе на плажа во Шпанија! (ФОТО)

Со доаѓање на топлото време и високите температури, јавните личности се впуштија во авантури. И македонската водителка Јелена Спенџарска одлучи слободното време да го искористи за да ги наполни батериите.

Како дестинација за ова лето ја одбра Шпанија, и една од најпознатите дестинации - Палма де Мајорка, па оттаму се пофали со неколку фотографии.

Спенџарска на социјалните мрежи својот сподели неколку фотографии од своите летни лудории и нормално исти на кои го истакна своето тело и перфектна  линија.

Марјана Станојковска проклето секси: Бујните облини во прв план! (ФОТО)

Марјана Станојковска замина на заслужен одмор а жешкото Скопје го замени со рекалсирачка плажа, море и уживање. Истото е документирано и објавено на социјалните мрежи. 

Водителката на својот Инстаграм профил сподели фотографии од крупен кадар каде во преден план се нејзините бујни атрибути. Под истата следеа бура од коментари и лајкови. Позитивни секако...

Мишел Вилијамс од „Destiny's child“ јавно проговори: „Имам проблем и затоа побарав помош во психијатриска болница“!

Пејачката Мишел Вилијамс, која се прослави со женскиот бенд „Destiny's child“ се пријавила на лекување во приватна психијатриска установа поради депресија, јавуваат американските медиуми.

Пејачката која и претходно не ги криеше своите ментални проблеми, од пред неколку дена се лекува во болница близу Лос Анџелес.

„Со години се залагам за тоа, да се подигне свеста за менталното здравје и за охрабрување на луѓето да препознаат кога да побараат помош, поддршка и поттик од луѓето што ги сакаат и се грижат за нив. Сега горда и среќна можам да кажам дека ќе продолжам да бидам пример и неуморно ќе се борам за помош на оние на кои им е потребна“, напиша Вилијамс на социјалните мрежи.

Поранешната пејачка доби голема поддршка од своите колеги, фанови и семејство за одлуката јавно да проговори за нејзината здравствена состојба и со тоа им помогне на многу луѓе во светот кои го имаат истиот проблем. 

Најчитани

Твитови