Броевите на хороскопските знаци: Еве кој е ваш:

Ѕвездите нека ви откријат кој е вашиот среќен број или број кој ве опишва вас, вашиот карактер и секојдневние.

Овен

Бројот 1 им припаѓа на Овните. Секогаш прв, активен, води и брза.

Бик

На Бикот му припаѓа бројот 2. Тој гледа секогаш нешто да има и да постави одредени вредности.

Близнаци

На близнаците им припаѓа бројот 3. Изразена способност за комуникација и двојна природа. Среќен му е и бројот 2.

Рак

На Раковите им одговара бројот 4. Овој број на означува нивната природа, склоност кон театралноста, спортот, децата и младите.

Лав

На Лавот му припаѓа бројот 5. Овој број ја означува склоноста кон секојдневната работа, навиките, грижата за здравјето и медицината.

Девица

На девиците им припаѓа бројот 6. Склоност кон секојдневните навики, грижата за здравјето и медицината.

Вага

На Вагата и припаѓа бројот 7. Овој број означува партнерство, брак и функционирање во пар.

Скорпија

На Скорпиите им припаѓа бројот 8. Ги опишува борбата, страста, дигнување од дното, трансформација и сексуалност.

Стрелец

На Стрелците им одговара бројот 9. Ги карактеризира религијата, филозофијата, слободата и далечината.

Јарец

На Јарците им одговара бројот 10. Поврзан е со напредување, статус и кариера.

Водолија

На Водолиите им одговара бројот 11. Ги карактеризира пријателство, хуманост, социјална служба.

Риби

На Рибите им одговара бројот 12. Овој број претставува соништа, потсвест, мечтаење, лудница, затвор.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови