Законски ДОЗВОЛЕНА перверзност: Овие градови се вистинска оаза, на секс за ЕДНА НОЌ!

Потрага по секс без обврскиили секс за една ноќ како сите што викаат е тоа на кое што сите се спремни да отидете до крајот на светот, а вистинската забава не можете да ја замислите без алкохол, коцкање или други ситници кои дома би можеле да ве чинат затвор? Не заборавајте дека постојат места каде не само што можете да се препуштите на гревот, туку тоа може да го правите слободно, без воопшто страв или параноја.

Лас Вегас, САД

Во овој град можете да се коцкате цел ден и цела ноќ (дури и по аеродромите), додека проституцијата, иако официјално е илегална, се нуди како посебна ескорт-услуга. Платените девојки или момчиња кои ќе ве придружуваат се рекламирани по целиот град, а во понудата има и мноштво на стриптиз клубови, во кои можете да се опуштате од лутањето од едно до друго казино. Но, пороците не завршуваат тука. Во Лас Вегас на своето ќе си дојдат и обожавателите на оружје, достапно во бројните локални продавници, но нема да останат незадоволни и љубителите на добра храна и пијалаци.

Амстердам, Холандија

Како една од најпознатите оази на грешниците, Амстердам се прослави со либералните ставови према потрошувачите на канабис и љубителите на проституцијата. Ова е едно од ретките места во светот каде во некој локал најпрво може да нарачате хашиш, па дури потоа доручек, а денот понатаму да го зачините со сексуален перформанс во некој од локалните клубови. Најдобриот дел од приказната е дека ова е потполно легално - барем, сеуште.

Патаја, Тајланд

На овој крајбрежен туристички град сексот е активност број еден, без оглед дали вас ве интересираат борделите, go-go баровите или дури кабареата со трансексуалци. Во најслободниот јужен дел на градот, проститутките ќе ви дофрлаат додека чекорите по улиците, а не ретко ќе се обидат и на сила да ве вовлечат во една од своите простории. Доколку ви здосади можноста за секс на секој чекор, забавата може да ја побарате во некој од возбудливите таи-бокс барови или да отспиете на плажата да соберете сила за нова вечерна забава.

Тихуана, Мексико

Доколку пристигнете во Тихуана преку една од најпрометните граници на светот, онаа со САД, многу веројатно ќе помислите дека сте дошле некаде на дивиот запад. Границата за точење алкохол се спушта од 21 на 18 години, проституцијата станува легална, а во најразузданите квартови дрогата се купува и продава низ улиците среде бел ден. Неретко некој од домаќините ќе ве фати под рака и ќе ве одведе до некој стрип-клуб каде текилата е безобразно ефтина. Сепак, не заборавајте дека локалната полиција не е најпријателски расположена према пијаните странци кои упаѓаат во проблеми, па ќе треба да се потрудите да не завршите во затвор поради вашето лошо однесување.

Рио де Женеиро, Бразил

Бразилките имаат мистична убавина, за што најдобро зборува бројот на бразилските супермодели, а притоа, Рио е најголемиот центар на забавата во Бразил. Само одберете си некоја плажа, од Копакабана до Ипанема, на кои по цели денови можете да уживате во прекрасните топлес-бразилки. Сепак, вистинската забава започнува кога ќе падне ноќта и градските клубови ќе заиграат во ритамот на боса-новата. Статусот "оаза на гревот" Рио го заслужи поради своите легални бордели, но и карневалот за време на кој градската разузданост доаѓа до полн израз.

Москва, Русија

Што се случува со еден град кој ќе се "отвори" откако со децении бил затворен за секаква послободна забава? Лудило. Поради тоа во Москва денес може да се пронајдат секакви типови на клубови, од хардкор-техно, до оние со транс или рок музика, со посетители од сите делови на светот. Партнери за љубовни авантури може да се пронајдат на секој чекор, а иако проституцијата е официјално забранета, девојките и момчињата за платена забава се собираат на речиси сите места каде "врие" ноќниот живот. Освен најдобрата вотка на свет, московската посебност ја нагласуваат и специјализираните стрипиз клубови за дами во кои за мажите пристапот е ограничен - доколку не планираат да се качат на сцена.

Њу Орлеанс, САД

Разголемите задници и гради, како и потоците од пиво се она што овој град го прават најпривлечниот американски Sin City. Целата негова "расипаност" најдобро се гледа за време на разузданиот карневал Марди Грас, чија традиција датира од 19-от век, кога во Њу Орлеанс се споиле музиката, проституцијата, француската храна и хедонизмот. Се од ова и ден денес може да се пронајде во Францускиот кварт, каде стриптиз-клубовите, порно шоповите и баровите ќе ги задоволат сите ваши ниски страсти. Иако е илегална, проституцијата овде е длабоко скоренета и има традиција. Добро е и тоа што градот полека се опоравува од катастрофалните последици на ураганот Катрина.

Берлин, Германија

Изобилството на латекс, синџири, камшици и останатите садо-мазо иконографии го направија Берлин светска престолнина на фетишистите. Доколку сакате да "бидете казнети", влезете во еден од темните подруми на мала рехабилитација. Ако ви е по ќеиф да лудувате во некои диско-клубови каде истовремено е дозволен и сексот, и тоа може да се среди. Не треба да се заборави дека Берлин уште меѓу двете светски војни имал институт за сексуална наука познат по завидната порнографска колекција. Отвореноста према сексуалноста во градскиот живот се вовлекла и преку кабареата, па не чуди и тоа што денес проституцијата во Берлин е законски дозволена.

Стилизирајте ја косата, со четка за заби!

Откако ќе ја стилизирате косата, едноставно испрскајте мала количина на лак за коса на четка за заби и нежно измазнете ги непослушните влакна, советува британскиот фризер Patrick Wilson

Познатиот британски фризер Patrick Wilson, кој работи со многу ѕвезди како Cindy Crawford и Kendall Jenner, откри зошто тој секогаш во фризерскиот прибор има четка за заби.

Тој вели дека четката за заби е одлично помагало за измазнување на непослушната коса и врвови.

– Таа е совршена алатка за усовршување на убавината на вашиот изглед, за беспрекорна завршна обработка. Понекогаш наједноставните трикови се најдобри кога станува збор за постигнување на изглед како на црвениот тепих – рече тој.

– Откако ќе ја стилизирате косата, едноставно испрскајте мала количина на лак на четката за заби и нежно измазнете ги неправилностите на косата – ја објасни постапката и препорачува инвестирање во четка со подобар квалитет, а не класична со која што повеќето луѓе ги мијат забите.

Тој ја демонстрирал оваа техника за време на фестивалот за убавина, Гламур во Лондон во 2019 година, на негова блиска пријателка и постојан клиент, пејачката Моли Кинг, која му беше модел во таа пригода.

„Кога Моли се појавува на телевизија или на црвениот тепих, мора да се осигураме дека нејзината коса ќе издржи добро“- рече тој.

Тикови за сите жени: Како да ги проширите чевлите кои ви се тесни?

Табелата со величини можеби била погрешна или стапалата ви се отечени; како и да е набиени палци и пликови по стапалата се загарантирани.

Растегнувањето обично се случува во ширина, а не во должина, бидејќи најдолниот дел од чевлите што е во директен контакт со земјата не може да се растегне многу. Затоа, колку и да ви се допаѓа одреден пар брендирани потпетици, не фрлајте си ги парите на број 38, ако всушност носите 39.

Употребете фен

Доколку се работи за кожени чевли, облечете два пара чорапи – колку подебели, толку подобро. Облечете ги чевлите и дувајте со фенот во нив на средна температура околу 30 секунди. Избегнувајте да дувате на едно место бидејќи може да ја оштетите кожата.

Повторете го процесот додека не почувствувате дека стапалото влегува полесно.

Ставете ги чевлите во замрзнувач

Наполнете една третина вода во мала ќеса за замрзнување. Заврзете ја убаво и осигурајте се дека нема дупка за да истече водата во чевелот. Ставете ја ќесата во чевелот во пределот на прстите, а потоа чевелот ставете го во замрзнувач додека водата не смрзне.

Кога мразот ќе се формира, може да го извадите чевелот дваесетина минути да се отпушти и потоа да ја повторите постапката сè додека не го растегнете доволно.

Купете растегнувач за чевли

Ова е едноставен алат и најмалку ризичен метод за растегнување на чевлите, односно нема да мора да се грижите дека ќе го уништите сјајот на новите чевли, ниту дека ќе ги оштетите со вода. Консултирајте се со чевлар за тоа каде може да се набави ваква алатка, инаку е достапна на amazon.com.

За да ги избегнете ваквите непријатни ситуации, најдобро е да се осигурате дека има барем 1 сантиметар простор од врвот на вашиот највисок прст на ногата до врвот на чевелот. Исто така, се препорачува да купувате чевли на крајот од денот, кога стапалата ви се малку отечени.

Лепа Брена не дозволи на Кија да биде дел од музички настан: „Или таа или јас - изберете!“

Кристина Коцкар беше предвидено да учествува на музички фестивал кој се одржа неодамна на Копаоник, каде што требало да настапи рамо до рамо со најголемите ѕвезди од регионот: Жељко Јоксимовиќ, Лепа Брена, Милица Павловиќ и „Парни ваљак“. И покрај желбата на луѓето од организацијата на фестивалот да ја донесат да пее, Кија беше исфрлена од листата на изведувачи, токму поради фолк кралицата Лепа Брена.

Таа буквално ги условила организаторите: “Или таа или јас”, бидејќи Брена смета дека не треба да споделува сцената со девојка од релно шоу, која има едвај двее-три песни и пее само од пред неколку месеци“ –  потврдил добро информиран извор, додавајќи дека по интервенцијата на фолк ѕвездата, организаторите и го откажале ангажманот на Кија.

 

извор: вистина.мк  

Најчитани

Твитови