Законски ДОЗВОЛЕНА перверзност: Овие градови се вистинска оаза, на секс за ЕДНА НОЌ!

Потрага по секс без обврскиили секс за една ноќ како сите што викаат е тоа на кое што сите се спремни да отидете до крајот на светот, а вистинската забава не можете да ја замислите без алкохол, коцкање или други ситници кои дома би можеле да ве чинат затвор? Не заборавајте дека постојат места каде не само што можете да се препуштите на гревот, туку тоа може да го правите слободно, без воопшто страв или параноја.

Лас Вегас, САД

Во овој град можете да се коцкате цел ден и цела ноќ (дури и по аеродромите), додека проституцијата, иако официјално е илегална, се нуди како посебна ескорт-услуга. Платените девојки или момчиња кои ќе ве придружуваат се рекламирани по целиот град, а во понудата има и мноштво на стриптиз клубови, во кои можете да се опуштате од лутањето од едно до друго казино. Но, пороците не завршуваат тука. Во Лас Вегас на своето ќе си дојдат и обожавателите на оружје, достапно во бројните локални продавници, но нема да останат незадоволни и љубителите на добра храна и пијалаци.

Амстердам, Холандија

Како една од најпознатите оази на грешниците, Амстердам се прослави со либералните ставови према потрошувачите на канабис и љубителите на проституцијата. Ова е едно од ретките места во светот каде во некој локал најпрво може да нарачате хашиш, па дури потоа доручек, а денот понатаму да го зачините со сексуален перформанс во некој од локалните клубови. Најдобриот дел од приказната е дека ова е потполно легално - барем, сеуште.

Патаја, Тајланд

На овој крајбрежен туристички град сексот е активност број еден, без оглед дали вас ве интересираат борделите, go-go баровите или дури кабареата со трансексуалци. Во најслободниот јужен дел на градот, проститутките ќе ви дофрлаат додека чекорите по улиците, а не ретко ќе се обидат и на сила да ве вовлечат во една од своите простории. Доколку ви здосади можноста за секс на секој чекор, забавата може да ја побарате во некој од возбудливите таи-бокс барови или да отспиете на плажата да соберете сила за нова вечерна забава.

Тихуана, Мексико

Доколку пристигнете во Тихуана преку една од најпрометните граници на светот, онаа со САД, многу веројатно ќе помислите дека сте дошле некаде на дивиот запад. Границата за точење алкохол се спушта од 21 на 18 години, проституцијата станува легална, а во најразузданите квартови дрогата се купува и продава низ улиците среде бел ден. Неретко некој од домаќините ќе ве фати под рака и ќе ве одведе до некој стрип-клуб каде текилата е безобразно ефтина. Сепак, не заборавајте дека локалната полиција не е најпријателски расположена према пијаните странци кои упаѓаат во проблеми, па ќе треба да се потрудите да не завршите во затвор поради вашето лошо однесување.

Рио де Женеиро, Бразил

Бразилките имаат мистична убавина, за што најдобро зборува бројот на бразилските супермодели, а притоа, Рио е најголемиот центар на забавата во Бразил. Само одберете си некоја плажа, од Копакабана до Ипанема, на кои по цели денови можете да уживате во прекрасните топлес-бразилки. Сепак, вистинската забава започнува кога ќе падне ноќта и градските клубови ќе заиграат во ритамот на боса-новата. Статусот "оаза на гревот" Рио го заслужи поради своите легални бордели, но и карневалот за време на кој градската разузданост доаѓа до полн израз.

Москва, Русија

Што се случува со еден град кој ќе се "отвори" откако со децении бил затворен за секаква послободна забава? Лудило. Поради тоа во Москва денес може да се пронајдат секакви типови на клубови, од хардкор-техно, до оние со транс или рок музика, со посетители од сите делови на светот. Партнери за љубовни авантури може да се пронајдат на секој чекор, а иако проституцијата е официјално забранета, девојките и момчињата за платена забава се собираат на речиси сите места каде "врие" ноќниот живот. Освен најдобрата вотка на свет, московската посебност ја нагласуваат и специјализираните стрипиз клубови за дами во кои за мажите пристапот е ограничен - доколку не планираат да се качат на сцена.

Њу Орлеанс, САД

Разголемите задници и гради, како и потоците од пиво се она што овој град го прават најпривлечниот американски Sin City. Целата негова "расипаност" најдобро се гледа за време на разузданиот карневал Марди Грас, чија традиција датира од 19-от век, кога во Њу Орлеанс се споиле музиката, проституцијата, француската храна и хедонизмот. Се од ова и ден денес може да се пронајде во Францускиот кварт, каде стриптиз-клубовите, порно шоповите и баровите ќе ги задоволат сите ваши ниски страсти. Иако е илегална, проституцијата овде е длабоко скоренета и има традиција. Добро е и тоа што градот полека се опоравува од катастрофалните последици на ураганот Катрина.

Берлин, Германија

Изобилството на латекс, синџири, камшици и останатите садо-мазо иконографии го направија Берлин светска престолнина на фетишистите. Доколку сакате да "бидете казнети", влезете во еден од темните подруми на мала рехабилитација. Ако ви е по ќеиф да лудувате во некои диско-клубови каде истовремено е дозволен и сексот, и тоа може да се среди. Не треба да се заборави дека Берлин уште меѓу двете светски војни имал институт за сексуална наука познат по завидната порнографска колекција. Отвореноста према сексуалноста во градскиот живот се вовлекла и преку кабареата, па не чуди и тоа што денес проституцијата во Берлин е законски дозволена.

36 креативни фотографии од бебиња, ќе ве исполнат со нежност! (Галерија)

Најбараниот и најпопуларниот фотограф кога станува збор за бебешки фотосесии е дефинитивно овој фотограф Ен Гедес, а ако ги погледнете нејзините дела, ќе ви стане јасно зошто.

Талентираната фотографка од Њујорк досега има продадено повеќе од 18 милиони книги во 83 земји од светот, благодарение на фотографиите од бебиња. Ен ги претвора своите мали „клиенти“ во цвеќиња, риби, желади, полжави, пеперутки, лубеници... оставајќи свој отпечаток во сферата во којашто работи.

Погледнете дел од нејзините фотографии и можеби ќе се инспирирате за вашата следна фотосесија со вашето малечко:

Во три ситуации никако НЕ смеете да кажете ТЕ САКАМ!

 

 Пред да ја донесете конечната одлука, прочитајте во кои случаеви зборовите ТЕ САКАМ не смеете да ги употребите иако сте зааљубени до уши и размислувате на таа личност и начинот како да и ги кажете магичните зборови, односно да изјавите љубов.

Ако сте тип начовек кој не може да биде сам, туку скока од една врска во друга за да се чувствува исполнето, големи се шансите дека прерано ќе изјавите љубов. Пред да ги изговорите магичните зборови, размислувајте дали воопшто ште стигнале толку далеку во врската и што очекувате. Пред или подоцна ќе мора да застанете на топката и заклучите дека дојде моментот да бидете малку сами и причекајте некој за кого срцето навистина лудува.

Тишина

Непријатен е моментот кога ќе кажете на партнерот или на партнерката Те Сакам, а од другата страна е само тишина. Таквиот потег може само да ја уназади врската. Едната страна ќе биде лута, а другата збунета. Можеби понекогаш е попаметно малку да размислите и да оставите некое време пред конечната одлука. Но, ако сте навистина сигурни дека се работи за мажот или жената на вашиот живот, вреди да разикувате.

Рана фаза

Во незгодните ситуации лесно може да дојдете до конфузија. Ако имате интензивни чувства во рана фаза од врската и одлучивте да и кажете на личноста дека ја сакате, таа би можела да помисли дека тоа го кажувате само за да ја задоволите.

Запрашајте се колку добро се познавате. На почетокот на врската паровите често се заслепени и не ги гледаат сите особини на партнерот. Знаете ли доволно за врските од минатото и каков впечаток оставиле на личноста и што таа всушност сака од животот? Пред да кажете ТЕ САКАМ, размислете дали навистина ја познавате таа личност или имате само одредена слика за неа. Несигурноста, исто така, може да го натера човекот на грешка. Понекогаш лугето мислат дека со љубовната изјава ќе ја врзат личноста за себе и ќе ја одбијат сета можна конкуренција.

ТЕ САКАМ може да навреди

Ако ги изговорите магичните зборови премногу рано, партнерот може да се налути, бидејќи сеуште е во фаза да се испита дали воопшто сака сериозна врска со вас.

Кога еднаш ќе кажете толку важен и сериозен аргумент не можете да се вратите назад и останува непријатна тишина помеѓу луѓето, ако другата личност не возврати. Можеби и размислувањето дека врската има потенцијал и дека би можеле да дојдете до таа точка, но сеуште не е подготвена на тој чекор, па чувствува притисок дека што побргу мора да реагира.

Во ваквите ситуации најчесто доаѓа до прекин, бидејќи другата страна не сака да се носи со притисокот и очекувањата на кои не е подготвена.

Ако сте вие подготвени на овој ризик и навистина верувате дека треба да му кажете на партнерот дека го сакате, прво покажете го тоа со дела. Наместо да ги покажувате со зборови своите чувства, подгответе неколку романтични изненадувања. Потоа гледајте ги реакциите, бидејќи од нив може да заклучите дали и другата страна размислува на истиот начин за вас.

Посетете го: Скадарско езеро, најголемо природно езеро на Балканот

Скадарското Езеро е најголемо езеро во Црна Гора и на Балканскиот полуостров. Површината на езерото изнесува 369,7 км²(од тоа на Црна Гора и припаѓаат 221,8 км², а на Албанија 147,9 км²). Должината од Врањина до Скадар изнесува 40 километри, а ширината на некои места изнесува 14 километри. Длабочината изнесува од 4 до 6 метри, а што повеќе се оди кон западниот брег се вдлабочува повеќе. Езерото спрема годишните времиња ја менува ја менува својата величина, а вода прима од многу реки. Од езерото истекува реката Бојана во Јадранското Море.

Езерото е полно со острови и полуострови на кои се наоѓаат трагови од историјата и културното богатство: Жабљак (15 век) - престолнина на некогашната држава Зета, Лесендро - тврдина која што се наоѓа на стените до езерото, тврдината Грможур. Бистрата вода и зачуваниот амбиент го овозможуваат доста богатиот еко-систем. Ова е единствено живеалиште на пеликанина југот на Европа.

На бреговите на езерото се наоѓа малиот град Рјека Црнојевича. Во близина се остатоците од градот Обод каде што биле сместена печатницата во која во 1494 година била испечатена првата книга во овој дел на Европа - Октоихот.

Најчитани

Твитови