Дали крвната група влијае на сексот?

Јапонскиот научник Масахико Нами предложи теорија за влијанието на крвната група на преференциите во спалната соба...

Сопствениците на првата група (0) се полни со сексуална енергија. Тие сакаат да експериментираат во кревет и буквално да ги исцрпуваат своите партнери.

Луѓето со втора група (А) се ладни во љубовните односи. И покрај недостатокот на креативност од нивна страна, нивните партнери обично се задоволни со сексуалниот живот.

Мажите и жените со трета група (Б) изгледаат тивки и претпазливи, па дури и помалку здодевни. Но, тоа не ги спречува да се страсни и темпераментни љубовници.

Четвртата група (Аб) е ретка и сопствениците на оваа крвна група се секс машини. Имаат збирки од секс фантазии кои не успеваат да ги исполнат. Често се плашат да не го навредат или шокираат партнерот.

Најнова вест: Пожар на 2 кат од зграда на ул „Македонија“ во центарот на Скопје (фото)

Вечерва, околу 21:30 часот избувнал пожар во зградата која е на улица “Македонија“. Огнените јазици тргнале од вториот кат, како што неофицијално дознава Exclusive.mk.

Нема повредени и станарите во моментов се пред зградата. Противпожарните екипи стасале со мало задоцнување, но пожарот е изгаснат сега, велат дел од станарите.

„Брзо се ширеше дим, не извадија со маски за кислород“, вели станарка од четвртиот кат на зградата.

Полицијата е на лице место и противпожарните екипи.

Сведоци велат дека пожарот кога избувнал се забележувал од Рекорд, штто значи голем бил.

(при преземање содржини - информации и фотографии наведете извор)

Изјавите на Раста ја шокираа јавноста: Сакам да ја видам ќерка ми со џоинт во рака! (видео)

Стефан Ѓуриќ Раста отсекогаш консумира марихуана и тоа јавно и отворено, а водителката на телевизија IDJ го праша како на неговата ќерка ќе и објасни зошто го прави тоа.

Неговиот одговор ги изненади сите.

Погледнете го делот од интервјуто каде ја спомнува оваа тема:

Ексклузивно откриваме: Ова е младата пејачка со која Карлеуша планира да снима дует! (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша подготвува две нови песни за ова лето и во последните неколку дена интензивно размислува за дует со пејачот Сенида.

Сенида направи вистински бум кај помладата популација со нејзината песна „Слаѓана".

Слушнете го нејзиниот актуелен хит:

Најчитани

Твитови