Exclusive.mk дознава: Водителката Ивана Наскова раскина, но дали сега некој и прави друштво? (фото)

Exclusive.mk се пушти во акција и мало истражување, а воедно и наслушнавме, но констатиравме дека водителката Ивана Наскова од недомна ја прекина својата долгогодишна врска и сега е сингл, но наместо тагување и солзи, таа никогаш не изгледала подобро!

Од фотографиите кои ги споделува на социјалните мрежи очигледно е дека е видно разубавена и насмеана. Ивана покрај тоа што е водителката, стенд ап комичарка таа е и писателка.

Наскова на социјалната мрежа ФБ објави фотографија од свој Стенд Ап настап на која можеме само да кажема дека изгледа феноменално.

Таа не застанува на професионално поле. По објавувањето на својот прв роман „Совршениот странец“ веќе го најавува и своето второ дело, а не изостануваат ниту нејзините Стенд Ап настапи, а за брзо ја очекуваме да се врати и на малите екрани.

Ивана го најави својот телевизиски проект кој треба да стартува наскоро и веруваме дека ќе биде одлично освежување на телевизискиот простор.

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови