Италија доби нов селектор и тоа довчерашниот тренер на Зенит

Италија доби нов селектор и тоа довчерашниот тренер на Зенит, Роберто Манчини кој доаѓа на местото на Вентура кој замина од кормилото по фијаското на „Аѕурите“ кои не успеа да се пласираат на Мундијалот во Русија што е прв неуспех во последните 6 децении.

Maнчини за првпат ќе извршува селекторска функција откако претходно ги тренираше Зенит,Лацио, Интер, Манчестер Сити.

Првиот меч под негово водство Италија ќе го одигра на 28. Мај против С.Арабија.

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови