Српската полиција почна да апси и фудбалски судии

Српската полиција денеска соопшти дека по налог на јавното обвинителство во Нови Сад уапсено е лицето С.О кој го судеше натпреварот помеѓу Спартак Суботица и Раднички Ниш кој предизвика многу контроверзи во Србија откако главниот судија досуди смешен пенал за домашните.

Според изјавата, лицето било уапсено поради сомневање дека сторил кривично дело злоупотреба на службената должност.

"Тој е осомничен дека на фудбалскиот натпревар во Суботица, помеѓу ФК Спартак и ФК Раднички, позитивно ја искористил својата  позиција и домашниот тим го ставил во поповолна положба во споредба со противниците, Осомничениот добил задржување до 48 часа, кривичната пријава ќе биде поднесена до надлежниот обвинител ", се вели во соопштението.

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови