Српската полиција почна да апси и фудбалски судии

Српската полиција денеска соопшти дека по налог на јавното обвинителство во Нови Сад уапсено е лицето С.О кој го судеше натпреварот помеѓу Спартак Суботица и Раднички Ниш кој предизвика многу контроверзи во Србија откако главниот судија досуди смешен пенал за домашните.

Според изјавата, лицето било уапсено поради сомневање дека сторил кривично дело злоупотреба на службената должност.

"Тој е осомничен дека на фудбалскиот натпревар во Суботица, помеѓу ФК Спартак и ФК Раднички, позитивно ја искористил својата  позиција и домашниот тим го ставил во поповолна положба во споредба со противниците, Осомничениот добил задржување до 48 часа, кривичната пријава ќе биде поднесена до надлежниот обвинител ", се вели во соопштението.

Најнова вест: Пожар на 2 кат од зграда на ул „Македонија“ во центарот на Скопје (фото)

Вечерва, околу 21:30 часот избувнал пожар во зградата која е на улица “Македонија“. Огнените јазици тргнале од вториот кат, како што неофицијално дознава Exclusive.mk.

Нема повредени и станарите во моментов се пред зградата. Противпожарните екипи стасале со мало задоцнување, но пожарот е изгаснат сега, велат дел од станарите.

„Брзо се ширеше дим, не извадија со маски за кислород“, вели станарка од четвртиот кат на зградата.

Полицијата е на лице место и противпожарните екипи.

Сведоци велат дека пожарот кога избувнал се забележувал од Рекорд, штто значи голем бил.

(при преземање содржини - информации и фотографии наведете извор)

Изјавите на Раста ја шокираа јавноста: Сакам да ја видам ќерка ми со џоинт во рака! (видео)

Стефан Ѓуриќ Раста отсекогаш консумира марихуана и тоа јавно и отворено, а водителката на телевизија IDJ го праша како на неговата ќерка ќе и објасни зошто го прави тоа.

Неговиот одговор ги изненади сите.

Погледнете го делот од интервјуто каде ја спомнува оваа тема:

Ексклузивно откриваме: Ова е младата пејачка со која Карлеуша планира да снима дует! (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша подготвува две нови песни за ова лето и во последните неколку дена интензивно размислува за дует со пејачот Сенида.

Сенида направи вистински бум кај помладата популација со нејзината песна „Слаѓана".

Слушнете го нејзиниот актуелен хит:

Најчитани

Твитови