Драма на Клинички: Пациенти чекаат низ ходници - На докторите им се нуди трикотажа во подрум (фото)

Македонсото здравство од секогаш било мета на муабети дека е лошо и не чини, зборуваме за она државното здравство. Македонскиот народ кој месечно едвај, заработува 250 евра се лекува во државните болници, или барем така треба да биде. И да сака да се лекува на приватно каде што е сосема поинаку во однос на грижа, внимание и ред не може поради „високите“ плати. 

Осудени со 250 евра да платиме сметки (50 евра), ќирија (200 евра) и да си обезбедиме храна (100 евра) ние треба да стоиме простум низ болничките ходиниц. Доктори нема, а тие кои се тука едноставно тргнале негде и не те перцепираат. 

Барајќи друг доктор на ѕид ти излегуваат постери-известувања и соопштенија дека има „саем“ на трикотажа во подрумот на болницата - МОЖЕ И НА РАТИ СО ЛИЧНА КАРТА - стои како дополнување. 

Ако еден доктор не може да си купи постелнина во кеш... што повеќе...

Допис од читател.

Најнова вест: Пожар на 2 кат од зграда на ул „Македонија“ во центарот на Скопје (фото)

Вечерва, околу 21:30 часот избувнал пожар во зградата која е на улица “Македонија“. Огнените јазици тргнале од вториот кат, како што неофицијално дознава Exclusive.mk.

Нема повредени и станарите во моментов се пред зградата. Противпожарните екипи стасале со мало задоцнување, но пожарот е изгаснат сега, велат дел од станарите.

„Брзо се ширеше дим, не извадија со маски за кислород“, вели станарка од четвртиот кат на зградата.

Полицијата е на лице место и противпожарните екипи.

Сведоци велат дека пожарот кога избувнал се забележувал од Рекорд, штто значи голем бил.

(при преземање содржини - информации и фотографии наведете извор)

Изјавите на Раста ја шокираа јавноста: Сакам да ја видам ќерка ми со џоинт во рака! (видео)

Стефан Ѓуриќ Раста отсекогаш консумира марихуана и тоа јавно и отворено, а водителката на телевизија IDJ го праша како на неговата ќерка ќе и објасни зошто го прави тоа.

Неговиот одговор ги изненади сите.

Погледнете го делот од интервјуто каде ја спомнува оваа тема:

Ексклузивно откриваме: Ова е младата пејачка со која Карлеуша планира да снима дует! (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша подготвува две нови песни за ова лето и во последните неколку дена интензивно размислува за дует со пејачот Сенида.

Сенида направи вистински бум кај помладата популација со нејзината песна „Слаѓана".

Слушнете го нејзиниот актуелен хит:

Најчитани

Твитови