Пола милион евра месечно! Карлеуша се повлекува од музиката?

Семејството на Јелена Карлеша е погодено од нешто за кое многумина сонуваат. Сопругот на поп дивата Душко Тошиќ отпатува за Кина да го потпише договорот на неговиот живот. Тој, всушност, во фудбалскиот клуб каде што тренер е Драган Стојковиќ, Пикси ќе има неверојатна плата од ПОЛА МИЛИОН ЕВРА МЕСЕЧНО, т.е. шест милиони евра годишно. Во оваа неверојатна понуда, премии, награди и договори за спонзорство не се вклучени, што исто така може да бидат милиони.

Веднаш се поставува прашањето дали Јелена ќе треба да продолжи да работи и да се справува со нејзината работа на начинот на кој го  правеше тоа досега, бидејќи нејзиниот сопруг ќе биде мултимилионер.

„Јелена не планира да престане да пее. Ниту пак ќе ги откаже своите концерти. Таа планира нов албум, како и голема концертна турнеја. Значи, сè останува како што беше“, вели изворот близу до музичката ѕвезда.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови