Пола милион евра месечно! Карлеуша се повлекува од музиката?

Семејството на Јелена Карлеша е погодено од нешто за кое многумина сонуваат. Сопругот на поп дивата Душко Тошиќ отпатува за Кина да го потпише договорот на неговиот живот. Тој, всушност, во фудбалскиот клуб каде што тренер е Драган Стојковиќ, Пикси ќе има неверојатна плата од ПОЛА МИЛИОН ЕВРА МЕСЕЧНО, т.е. шест милиони евра годишно. Во оваа неверојатна понуда, премии, награди и договори за спонзорство не се вклучени, што исто така може да бидат милиони.

Веднаш се поставува прашањето дали Јелена ќе треба да продолжи да работи и да се справува со нејзината работа на начинот на кој го  правеше тоа досега, бидејќи нејзиниот сопруг ќе биде мултимилионер.

„Јелена не планира да престане да пее. Ниту пак ќе ги откаже своите концерти. Таа планира нов албум, како и голема концертна турнеја. Значи, сè останува како што беше“, вели изворот близу до музичката ѕвезда.

Најнова вест: Пожар на 2 кат од зграда на ул „Македонија“ во центарот на Скопје (фото)

Вечерва, околу 21:30 часот избувнал пожар во зградата која е на улица “Македонија“. Огнените јазици тргнале од вториот кат, како што неофицијално дознава Exclusive.mk.

Нема повредени и станарите во моментов се пред зградата. Противпожарните екипи стасале со мало задоцнување, но пожарот е изгаснат сега, велат дел од станарите.

„Брзо се ширеше дим, не извадија со маски за кислород“, вели станарка од четвртиот кат на зградата.

Полицијата е на лице место и противпожарните екипи.

Сведоци велат дека пожарот кога избувнал се забележувал од Рекорд, штто значи голем бил.

(при преземање содржини - информации и фотографии наведете извор)

Изјавите на Раста ја шокираа јавноста: Сакам да ја видам ќерка ми со џоинт во рака! (видео)

Стефан Ѓуриќ Раста отсекогаш консумира марихуана и тоа јавно и отворено, а водителката на телевизија IDJ го праша како на неговата ќерка ќе и објасни зошто го прави тоа.

Неговиот одговор ги изненади сите.

Погледнете го делот од интервјуто каде ја спомнува оваа тема:

Ексклузивно откриваме: Ова е младата пејачка со која Карлеуша планира да снима дует! (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша подготвува две нови песни за ова лето и во последните неколку дена интензивно размислува за дует со пејачот Сенида.

Сенида направи вистински бум кај помладата популација со нејзината песна „Слаѓана".

Слушнете го нејзиниот актуелен хит:

Најчитани

Твитови